Çanakkale’de yedi düvele karşı da beraberdik, Cumhuriyeti de birlikte kurduk

Çanakkale’de yedi düvele karşı da beraberdik, Cumhuriyeti de birlikte kurduk

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, “Kut’ül Amare’de İngilizlere karşı mücadele ederken de beraberdik, Çanakkale’de yedi düvele karşı ülkemizi savunurken de beraberdik. Cumhuriyeti de hep birlikte kurduk” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, “Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Selahaddin Eyyubi’nin ordusunda da beraberdik, Sultan Alparslan’ın ordusunda da beraberdik, Kut’ül Amare’de İngilizlere karşı mücadele ederken de beraberdik. Çanakkale’de yedi düvele karşı ülkemizi savunurken de beraberdik, Cumhuriyeti de hep birlikte kurduk.” dedi.

Şahin, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfında (TÜGŞAV), Mardin’den gelen şehit yakınları ve gazilerle buluştu.

gazilervakfi11

Şehit yakınları ve gaziler için ne yapılsa yeterli olmayacağını ifade eden Şahin, “Şehitlerimiz bizlerin baş tacı, şehit ailelerimiz bizlerin kendi aileleri gibi, gazilerimiz bu dünyadaki en yüksek payeye erişmiş kişiler.” dedi.

Şahin, şehitlerin şefaatine nail olmayı dilediğini belirterek, “Aziz milletimiz ne zaman vatan savunması söz konusu olursa genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, her dünya görüşünden her mezhepten, her meşrepten insanıyla gerekli fedakarlığı gösterebileceğini en son 15 Temmuz’da çok net bir şekilde ortaya koymuş oldu.” diye konuştu.

 “10 yıllardır PKK ve DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadele ettik”

Bu topraklarda devletin 10 yıllardır PKK, DHKP-C ve DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadele ettiğini ifade eden Şahin, bütün enerjilerini ülkeyi kalkındırmak, geliştirmek ve büyütmek için kullanmak istediklerini belirterek,”Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Selahaddin Eyyubi’nin ordusunda da beraberdik, Sultan Alparslan’ın ordusunda da beraberdik, Kut’ül Amare’de İngilizlere karşı mücadele ederken de beraberdik. Çanakkale’de yedi düvele karşı ülkemizi savunurken de beraberdik, Cumhuriyeti de hep birlikte kurduk. Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle ve inşallah ilelebet de bu topraklarda birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde, İslam’ın, bütün mazlum ve mağdurların bayraktarlığını yaparak yaşamaya devam edeceğiz. Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz.” ifadelerini kullandı.

gazilervakfi22

Türkiye’nin ilerlemesinden, kalkınmasından içeride terör örgütlerinin, dışarıda da Haçlı zihniyetinin temsilcilerinin rahatsız olduğunu ifade eden Şahin, “Bugüne kadar bizim sırtımızı yere getiremediler, bundan sonra da Allah’ın izniyle getirmeleri mümkün değil. Bunun teminatı başta şehitlerimizdir, gazilerimizdir, biz buradan güç alıyoruz.” dedi.