81 ilden gelen vatan, millet sevdalıları Ankara Arena’da tek yürek oldu

81 ilden gelen vatan, millet sevdalıları Ankara Arena’da tek yürek oldu

81 ilden gelen vatan, millet sevdalıları 25 Şubat Cumartesi günü Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı”nda tek yürek oldu.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Daima millet” adlı tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne hayata geçirdiği mega projeler, karşılaştığı engellerin yanı sıra Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın darbeye karşı çıkan konuşmalarının yer aldığı film, “Gücümüz millet, kararımız evet” sloganıyla sona erdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın salona teşrifleri ile hem salon içerisinde hem de salon dışarısında büyük bir coşku ve heyecan yaşandı.

basbakan 1

Ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, kürsüye çıkarak salonu coşturan vatandaşlara hitap etti.

AK Parti̇’nin her zaman deği̇şi̇mi̇n öncüsü olduğuna dikkat çeken Şahin, “Bi̇z, büyük ve güçlü bi̇r ai̇leyi̇z. Bundan 16 yıl önce hangi heyecanla, hangi coşkuyla, hangi motivasyonla yola çıktıysak bugün de aynı şekilde devam edi̇yoruz. 14 Ağustos 2001’de nasıl bi̇r kardeşli̇k anlayışıyla yola çıktıysak bugün de aynı kardeşlik anlayışıyla, aynı birlik ve dayanışma ruhuyla yürüyoruz.” dedi.

“Mağdurların umudu olduğumuzu herkese göstereceğiz”

Şahin konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugün bu salonda, büyük AK Parti̇ ai̇lesi̇ni̇n tüm fertleri̇ var. Allah’ın izniyle, buradaki kucaklaşmayı, buradaki dayanışmayı, buradaki uhuvveti̇ bi̇r kez daha Türkiye’ye, bi̇r kez daha dünyaya taşıyacak, bi̇r kez daha milletin, uzak ve yakın coğrafyaların, mazlumların, mağdurların umudu olduğumuzu herkese göstereceğiz.”

baskan 2

“Stratejiniz, stratejimiz olacak”

Şahin konuşması esnasında Başbakan Binali Yıldırım’a şu ifadelerle seslendi:

“Büyük AK Parti̇ ailesi olarak, bugün bu salonda tali̇matlarınızı almak i̇çi̇n sabırsızlıkla bekliyoruz. Birazdan bi̇ze göstereceğiniz i̇sti̇kamete doğru heyecanla, coşkuyla, muhabbetle yürüyeceğimizden hi̇ç şüpheni̇z olmasın. Strateji̇ni̇z, strateji̇mi̇z olacak. Bi̇ze aktaracağınız sloganlar, 81 vilayette, yurt dışında, her bi̇r hanede yankılanacak. Vereceğini̇z mesajlar her bi̇r sokağa, her bi̇r eve, her bi̇r kalbe büyük bi̇r muhabbetle taşınacak. AK Parti̇ teşkilatı olarak bugüne kadar yaptığımız gi̇bi̇ hi̇ç durmadan, duraklamadan, millete hizmet yolunda rehavete kapılmadan, muhabbeti̇n ve kardeşliğin di̇li̇nden sapmadan, her bi̇r vatandaşımıza ‘evet’i̇ anlatacağız. 16 Ni̇san akşamında, inşallah, si̇z AK Parti̇ Genel Merkezi̇’nden bi̇zlere hi̇tap ederken bi̇zler de vazi̇femi̇zi̇ yapmış, milletimize hizmet etmiş, gayreti̇n manevi mükafatını almış şekilde si̇zi̇ gururla dinleyeceğiz.

hkng3280

“Siz önden yürüyeceksiniz, biz de arkanızdan ilerleyeceğiz”

AK Parti’nin başarısının arkasında birbirine sımsıkı kenetlenmiş güçlü bir teşkilat ve millete sevdalı bir kadro yattığını dile getiren Şahin, Başbakan’a hitaben yaptığı konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Si̇zi̇ asla mahcup etmeyeceğiz. Si̇ze de, Kurucu Genel Başkanımız, bu toprakların seçi̇mle i̇ş başına gelmiş ilk Cumhurbaşkanı, li̇deri̇mi̇z Recep Tayyip Erdoğan’a da inşallah mahcup olmayacağız. Ne si̇z Sayın Genel Başkanım ne de Cumhurbaşkanımız, asla yalnız yürümeyeceksiniz. 15 Temmuz akşamında si̇z ve Sayın Cumhurbaşkanımız göğsünüzü alçak bi̇r darbe gi̇ri̇şi̇mi̇ne si̇per ettiniz. Si̇zden aldığımız cesaretle bi̇zler de sokaklara çıktık, si̇zi̇n arkanızda dimdik durduk. Bugün de büyük Türki̇ye mücadelesinde, istiklal, istikbal ve istikrar mücadelesinde, Türki̇ye’ni̇n beka mücadelesinde si̇z önden yürüyeceksiniz, bi̇z de geri̇ye bakmadan si̇zi̇n arkanızdan i̇lerleyeceğiz.”

iç

Toplantı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Tanıtım Filmlerinin gösterimi ile devam etti.

Başbakan Yıldırım, tanıtım filminde yer alan “Evet ile güçlü Türkiye” şarkısının bir kısmını seslendiren 8 yaşındaki Azra Ecemsu Gümüş ile sahneye çıkarak davetlileri selamladı.

Yaklaşık 40 bin katılımcıya hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylamasının önemine işaret etti.

arena

“Değişiklik onların hayat damarlarını kesiyor”

Yıldırım konuşmasında şunları kaydetti:

“Yeni sistem, terörün sonunu getirecek, terörü yok edecek. Siz zannediyor musunuz ki PKK, DEAŞ, FETÖ avaz avaz ‘hayır’ kampanyasını boşuna yapıyor, onlar ‘hayır’ çıksın diye kendilerini parçalıyor. Bunun anlaşılır bir tarafı var çünkü bu değişiklik onları yok ediyor, onların hayat damarlarını kesiyor. Ne yaparsa yapsınlar yok olacaklar.”

Yıldırım’ın salondakilere “Evet şimdi ayrılmadan önce var mıyız arkadaşlar? Tek millet için, tek devlet için, tek bayrak için, tek vatan için, güçlü Türkiye için, diriliş için, yükseliş için, çocuklarımız için, yarınlarımız için, kararımız?” diyerek seslenmesi üzerine, kendisini dinleyenler “evet” karşılığını verdi.

“Gücümüz millet, kararımız, evet” diyen Yıldırım, vatandaşları kapı kapı dolaşmaya, mücadeleye, değişime, güçlü Türkiye’yi inşa etmeye çağırdı.

Başbakan, konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüden torunu Bahar Sena Yıldırım ile birlikte indi.

toplu