Bu salondan yükselecek enerji 81 ilimize yayılacak

Bu salondan yükselecek enerji 81 ilimize yayılacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Ankara Arena’da gerçekleştirilecek olan “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı”nın hazırlıklarında sona gelindi.

25 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak halk oylaması tanıtım toplantısı öncesinde salonda incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, hazırlık sürecine ilişkin bilgileri medya mensupları ile paylaştı.

Ankara Arena Spor Salonu’nda büyük bir coşku ve heyecanın hakim olacağını ifade eden Şahin, “İnşallah birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, omuz omuza çok güzel bir programı icra edeceğiz. Yarın bu salondan yükselecek enerji 81 ilimize yayılacak.” diye konuştu.

İÇ

“Yaklaşık 50 bin misafirimizi ağırlayacak şekilde hazırlığımızı yapıyoruz”

İllerden gelen yoğun talep üzerine hazırlıkların 50 bin davetliyi ağırlayacak şekilde yapıldığını söyleyen Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

“81 il ana kademe, gençlik ve kadın kolları teşkilatlarımız, kuruluşundan bu yana partimizde görev yapmış yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız, milletvekillerimiz yarın bu salonda yerini alacak. Yine parti üyelerimiz ve vatandaşlarımız da misafirlerimiz olacak. 30’u uluslararası olmak üzere 400 sivil toplum kuruluşumuza davetimizi ilettik. Programın Türk ve dünya kamuoyuna duyurulması için 60’ı yabancı olmak üzere yaklaşık 500 basın mensubu bu salonda yer alacak. Ayrıca 123 yabancı misyon şefi de davetliler arasında.”

Diğer siyasi partilere davet göndermediklerini belirten Şahin, “Ancak diğer siyasi partilere gönül veren vatandaşlarımız hiç şüphesiz ki yarın burada bizlerle olacaklardır.” ifadesini kullandı.

İÇ 22

“Kampanya dönemine damgasını vuracak 5-6 parçamız var”

Şahin, kampanya sürecinde yer alacak şarkılara ve sloganlara ilişkin olarak ise, “Kampanya döneminde kullanacağımız sloganlarımızı ve müziklerimizi yarın Sayın Başbakanımız halkımızla paylaşacak. Türkiye’nin bütün zenginliklerini barındıran çok coşkulu, heyecan verici ve önümüzdeki 50 günlük kampanya dönemine damgasını vuracak 5-6 parçamız var.”

İÇ BAYRAK

“Bizde ‘Eski AK Partili’ diye bir şey olmaz”

“Eski AK Partililerden programa katılacak olan var mı?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Şahin, “Hepsine davetiyeler iletildi. Bizde ‘Eski AK Partili’ diye bir şey olmaz. Kuruluştan bu yana partimizde görev almış, ülkemize hizmet etmiş kurucularımız, parti yöneticilerimiz, genel başkan yardımcılarımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, hepsi yarınki toplantımızın özel davetlileridir. Programları el verenler bizlerle beraber olacaklardır.” şeklinde konuştu.

İÇ 3

Evet ağırlıklı süslemeler

Hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığı salonda “evet” ağırlıklı bir süsleme yapıldı.  Salonun içine ve dışına, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın fotoğrafları asıldı. Gençlerin gönüllü çalışması ile hazırlanan grafiti ile yazılmış “evet”ler ve vatandaşlara internet hizmetinin verileceği kablosuz ağın adının da “evet” olması salonda bir hayli dikkat çekti.

İÇ SON