Kırşehir ve Nevşehir Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantıları

Kırşehir ve Nevşehir Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantıları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Kırşehir ve Nevşehir’de Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantılarına katıldı. Partililerle bir araya gelen Şahin, 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin, “Bu halk oylamasından da alnımızın akıyla çıkacağımızdan hiçbir tereddüt ve şüphem yoktur.” ifadelerini kullandı.

Şahin, programı kapsamında AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nın Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında Kırşehirlilerle bir araya geldi.

AK Parti’nin siyaset anlayışının temelinde teşkilatların yattığını söyleyen Şahin, teşkilat çalışmaları sayesinde 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 halk oylaması ve bir cumhurbaşkanlığı seçiminden başarıyla çıktıklarını belirtti.

“CHP, hakeme itiraz eden futbolcular gibi”

Mecliste anayasa değişikliği görüşmelerini engellemeye çalışan CHP’nin tavrını eleştiren Şahin, şu ifadelere yer verdi:

“CHP, sürekli hakeme itiraz eden futbolcular gibi. Sürekli hakemle oynuyorlar. Yahu, kendi oyununuzu oynayın. Kendi işinizi yapın. Sürekli huzursuzluk çıkarıyorlar. CHP’nin oradan da gerekli cevabı alacakları konusunda bir hukukçu olarak kanaatimi ifade etmek istiyorum. CHP, her konuda olduğu gibi bu konuda da milletin yanında değil, statükonun yanında yer almıştır. Bundan sonraki günlerde de böyle yapmaya devam edeceği anlaşılmakta. Korkarım ki ‘hayır’ ile ilgili çalışmalarını TBMM’den mektup göndermek suretiyle yaparlarsa vay bu ülkenin haline. Biliyorsunuz, CHP’li bir milletvekili 2016 ve 2017 yılının ocak ayı itibariyle 13 ayda 1,8 milyon liralık harcama yaptı. Şimdi düşünün, eğer kampanyada da bu hakkın kötüye kullanılmasını değerlendirmeye çalışırlarsa yine olan bizim vergilerimize ve cebimizdeki paraya olacak. Böyle bir yola başvurmayacaklarını ben ümit ve temenni ediyorum.”

KIRŞEHİR İÇ 2

“Gayemiz evet oylarının mümkün olduğunca yüksek çıkması”

Milletin önüne 63 gün sonra anayasa değişikliğiyle ilgili bir halk oylamasının geleceğini hatırlatan Şahin, “Çok önemli bir halk oylamasının arefesindeyiz. Ülkemiz ve bölge için, bütün mazlum ve mağdur milletler için 63 gün sonra çok önemli bir halk oylaması gerçekleştirilecek. Bu halk oylamasından da alnımızın akıyla çıkacağımızdan hiçbir tereddüt ve şüphem yoktur. Gayemiz, evet oylarının mümkün olduğunca yüksek çıkması, halkımızın hüsnükabulünün mümkün olduğunca yüksek oranda olmasıdır.” diye konuştu.

“Bu ülkenin mayası ve temelleri sağlamdır”

Ülkenin bölünüp, parçalanacağı yönündeki eleştirileri de değerlendiren Şahin, “Sadece bugün değil, sürekli ülkenin bölüneceğinden, parçalanacağından, tek adamlıktan, şeriat tehlikesinden, ülkenin İran olacağından bahsedip durdular. Hiçbir şey olmadı, hiçbir şey de olmayacak. Çünkü bu ülkenin mayası ve temelleri sağlamdır. Ülkenin demokrasiden sapmasına, cumhuriyetin kazanımlarının heba olmasına en önde aziz milletimiz karşı duracaktır.” dedi.

Şahin, Kırşehir’deki programının ardından Nevşehir’e geçerek, İl Başkanlığının Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına iştirak etti.

İÇ 3

“Milletin menfaatine ne varsa Anayasa Mahkemesine götürdüler”

Anayasa değişikliği ile ilgili yürütülen çalışmalarda son kararı milletin vereceğini söyleyen Şahin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimiz her sandığa gittiğinde en doğru kararı milletin menfaatine olan kararı vermiştir ve inanıyorum ki 16 Nisan’da yine öyle olacaktır. Biz halkımıza gitmeye hazırlanıyoruz, CHP ise Anayasa Mahkemesine gitmeye hazırlanıyor. Şuana kadar hep yaptıkları bu oldu, milletin menfaatine ne varsa bunları Anayasa Mahkemesine götürdüler.” dedi.

“Millet iradesinin belirlemediği hiçbir güç iktidar olmayacak”

CHP ve HDP’nin, anayasa değişikliğinin ardından iktidara gelme ihtimallerinin ortadan kalkacağı için teklife karşı çıktıklarını dile getiren Şahin, “CHP hiçbir zaman milletin menfaatlerinin yanında yer almadı, bilakis her zaman milletin karşısında, milletin değerlerine aksi doğrultuda, statükonun yanında yer aldı. CHP ve sırtını teröre dayadığını söyleyen HDP bu anayasa değişikliğine neden karşı çıkıyor. Çünkü yüzde 50’nin üzerinde oy olmayan hiçbir siyasi lider Cumhurbaşkanı seçilemeyecektir. Şimdiye kadar aldıkları yüzde 20-25 oylarla, zayıf siyasi tablolarda ortaya çıkan koalisyonlarda iktidar olmaya, iktidara ortak olmaya çalıştılar. Çoğu zamanda kurmuş oldukları vesayet odakları ile iktidara ortak olmaya çalıştılar. Artık bu sistemde millet iradesinin belirlemediği hiçbir güç iktidar olmayacaktır, işte bundan dolayı bu sisteme karşı çıkmaktalar.” diye konuştu.

SON