Aralık ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı

Aralık ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı”na katıldı.

Sözlerine, terör saldırılarında şehit olanlara Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Şahin, son bir ayda gerçekleşen terör saldırılarının Türkiye’yi hedeflerinden ve ideallerinden uzaklaştıramayacağını söyledi.

OCAK DANIŞMA İÇ

Şahin konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Bu terör örgütleri bazen PKK bazen DEAŞ bazen FETÖ bazen de DHKP-C oluyor. Bizim bu kuklalara değil, kuklacıya, taşeron örgütlere değil, bu işleri taşeronlara ihale edenlere, maşa terör örgütlerine değil, bu maşayla milletin yüreğine kor düşüren ve o maşayı kullanan kirli ellere dikkat kesilmemiz gerekiyor.”

ocak danısma orta

“Her saldırı bizi birbirimize daha da yakınlaştırmaktadır”

21. yüzyılın Türkiye Cumhuriyeti yılı olacağını dile getiren Şahin, “Bizi birbirimize düşürmek amacıyla gerçekleştirdikleri her saldırı bizi birbirimize daha da yakınlaştırmaktadır. 15 Temmuz gecesi her etnisite her mezhep her meşrep her yaşam tarzı her ideolojik görüşün mensubu, bu toprakları kendisine vatan biler vatanperverler hep birlikte sokağa döküldü. Gözünü kan bürümüş FETÖ katillerinin girişimde bulunduğu o darbeyi hep birlikte savuşturduk.” diye konuştu.

ocak danısma son

Anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulda görüşülmeye başlanacağına dikkati çeken Şahin, “Teklifle çift başlılığı ortadan kaldıran, istikrarı kurumsallaşmış bir şekilde kalıcı hale getiren ve ülkede kaos, kriz yaratan istikrarsızlığa vesile olan parlamenter sistemin bu aksayan yanlarını giderecek yepyeni bir hükümet sistemi modeliyle, cumhurbaşkanlığı sistemi modeliyle halkımızın huzuruna çıkmaya hazırlanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

OCAK DANIŞMA son