Şahin, 2017’ye Hakkari halkıyla ‘Merhaba’ dedi


Şahin, 2017’ye Hakkari halkıyla ‘Merhaba’ dedi <br><br><br>

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, 2017’ye Hakkari halkıyla ‘merhaba’ dedi.

Doğu ve batı illeri arasındaki gönül bağlarını daha da pekiştirmek amacıyla Ankara’dan 120 kişilik heyetle Hakkari’ye gerçekleştirilen ziyarette Şahin’e, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Ankara milletvekilleri Aydın Ünal, Murat Alparslan, Ahmet Gündoğdu, Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, Cemil Yaman, önceki dönem milletvekilleri Abdurrahman Kurt ve Muhsin Kızılkaya, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti il yönetim ve yürütme kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları il başkanları ve teşkilat mensupları, Polatlı, Etimesgut, Mamak ve Keçiören ilçe başkanları, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kahraman Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, sivil toplum temsilcileri, hayırseverler ve iş adamları, sanatçılar ve medya mensupları eşlik etti.

sokak temasları

Şahin ve beraberindeki heyet temaslarına, Yüksekova ilçesinde bir kafede vatandaşlarla sohbet ederek başladı.

Şahin, “Ankara ve Hakkari kardeş illerimiz. Ankara’dan buraya, Hakkari halkıyla kucaklaşmak, sohbet ve muhabbet amacıyla geldik. Bugün, Hakkari ve Ankara kardeşliği olarak 2016’yı uğurluyor, 2017 yılına hep birlikte ‘Merhaba’ diyoruz.” dedi.

sohbet

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerce evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, 1 Kasım 2015’te Milletvekili Genel Seçimi’nde AK Parti Hakkari 1’nci sıra adayı Ahmet Budak’ı hatırlatan Şahin, merhuma Allah’tan rahmet diledi.

Heyetiyle birlikte programa iştirak eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, “Terör örgütüne buradaki insanlarımızın huzurunu bozdurmayacağız, tehdit ettirmeyeceğiz. Çocuklarımızın geleceklerini karartmalarına müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yüksekova’daki ziyaretlerin ardından Hakkari’ye geçen Şahin ve beraberindeki heyet, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş’ı ziyaret etti.

Burada düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Şahin, Hakkari’nin geçmişte ihmal edildiğine ve bunu telafi etmek için 15 yıldan bu yana kente önemli yatırımlar yaptıklarına değindi.

hakkarı sanayı odası

“Saldırılara rağmen hizmet ediyoruz”

Terör saldırılarına rağmen halka hizmet etmekten geri durmadıklarını belirten Şahin, “Terör örgütü PKK’nın bütün sabotajlarına, saldırılarına, şantajlarına rağmen geçtiğimiz yıl Yüksekova Havaalanı’nı hizmetinize açtık. Yaptığımız sağlık tesislerini, hastaneleri, bölünmüş yolları, okulları, sosyal donatıları hepiniz bizlerden çok daha iyi biliyorsunuz. Devletimiz bütün bakanlıkları, bütün kurumları ile ülkemizin olduğu gibi Hakkarimizin de emrine amade. Yakılanları, yıkılanları yeniden inşa etmek, imar etmek için bir bakanımız geliyor, bir diğer bakanımız gidiyor.” diye konuştu.

“Teröre karşı tavrınız en büyük dayanağımızdır”

Şahin, Hakkari halkının terörle mücadeledeki tavrının devletin elini güçlendirdiğine şu sözlerle dikkat çekti:

“Devletimiz terörle mücadele konusunda çok önemli mesafeler katetti. Polisimizin gayreti, askerimizin cesareti, korucularımızın fedakarlığı ve sizlerin devletimizin yanında takılmış olduğu tavır bu terör belasını bu topraklarda söküp atma konusunda bizim en büyük dayanağımızdır.”

sanayi odası

“İlelebet birlikte yaşayacağız”

Gönüller arasındaki köprüleri güçlendirmek için bölgeye daha sık geleceklerini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

“Terör örgütünün bölgeye gelmemize, devletimizin bölgede güçlü olmasına gönlü razı olmuyor. Şiddetle, kanla, gözyaşı ile aramızı açmaya çalışıyorlar. Bizi ne kadar birbirimize düşürmeye çalışırlarsa çalışsınlar, bin yıldır bu topraklarda aynı kaderi yaşadığımız gibi bundan sonra da ilelebet birlikte yaşayacağız.”

Şahin, toplantının ardından bölge halkının tek tek sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.  Muhabbet dolu bir ortamda gerçekleşen sohbette çözüm noktasında yapılabilecek çalışmalar karşılıklı olarak istişare edildi.

soru cevap

Şahin ve beraberindeki heyet, daha sonra esnafları, kontrol noktalarındaki güvenlik güçlerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.

esnaf ziyaret

Heyet, yeni yılın ilk gününde ise Hakkari’nin Bağışlı köyünü ziyaret ederek sanatçı Aydın Aydın’ın evinde misafir oldu.

“Terörü şiddet ve nefretle kınıyoruz”

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul’da yaşanan terör saldırısından bahseden Şahin, “Terör kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin, kayıtsız şartsız her zaman karşısında olduğumuzu, terörü şiddet ve nefretle kınadığımızı bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum.” dedi.

Köyde vatandaşlar tarafından “Teröre hayır, kardeşliğe evet” ve “Bağışlı sizinle gurur duyuyor”  sloganlarıyla karşılanan Şahin, Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Hakkari’ye düzenledikleri gezinin çok verimli geçtiğini belirtti.

ev zıyaret