Şahin, Şırnak’ta

Şahin, Şırnak’ta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte Şırnak’ta bir dizi temaslarda bulundu.

Şahin ve Kaya, Cizre Havalimanı’ndan Şırnak Valiliği’ne geçerken kontrol noktasındaki polis ve askerlerle selamlaştı.

Valilik ziyaretinin ardından Şahin ve Kaya, 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ı ziyaret etti ve kışlada askerlerle yemek yedi.

c0mqbinxgaegatq

Buradaki programın ardından Şahin, Konya Milletvekili Abdullah Ağralı ile birlikte terör mağduru Rahmet Zeyrek ve Abdullah Aksın’ın ailelerini ziyaret etti.

ŞIRNAK AİLE

Şahin, program kapsamında “Geleceğe Işık Saçan Kadın Derneği”nin de açılışına katıldı.

Ardından Şahin ve Kaya, 31 Mart’ta teröristlerin açtığı ateş sonucu evinin önünde şehit olan korucu başının oğlu Bayram Tatar’ın ailesini ziyaret ederek, taziyelerini iletti.

“Devletimizin şefkat eli güçlüdür”

İkili, daha sonra esnaf ile hasbihal ederek Şırnak İl Başkanlığı’na geçti.

Burada partililere hitap eden Şahin, “Şırnak’ta FETÖ ile PKK el ele vererek büyük mağduriyetlere yol açtı. 8 bin 500 ev yerle bir oldu. Endişeniz olmasın devletimizin şefkat eli çok güçlüdür. Terör nedeniyle evi, iş yeri zarar gören halkımızın mağduriyetini en kısa zamanda gidereceğiz.” dedi.

ŞIRNAK İL

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Türk halkının sağduyusu sayesinde bertaraf edildiğini söyleyen Şahin, şehitlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Daha sonra, Şahin ve Kaya Şehr-i Nuh Otel’de STK’lar ve kanaat önderleri ile buluştu.

Burada bir konuşma yapan Şahin, Şırnak halkının hain terör örgütü PKK’ya karşı destansı bir mücadele verdiğini ve bu mücadelenin devletin omzundaki yükü hafiflettiğini belirterek, Şırnaklılara teşekkürlerini iletti.

ŞIRNAK STK