Şahin, Demokrat Parti’nin 10’ncu Kurultayı’na katıldı

Şahin, Demokrat Parti’nin 10’ncu Kurultayı’na katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Demokrat Parti’nin 10’uncu Olağan Kurultayı’na katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Şahin, konuşmasına Kıbrıs Türk halkının şanlı varoluş mücadelesindeki dirayetli önder Doktor Fazıl Küçük’ü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı rahmet ve şükranla anarak başladı.

“Davanızı milli davamız olarak kabul ediyoruz”

Türkiye’nin kalbinin kardeş Kıbrıs Türk halkı ile birlikte attığını ve Kıbrıs Türk halkının davasını her zaman desteklediklerini dile getiren Şahin, şu ifadelere verdi:

“Türkiye halkı olarak, Kıbrıs Türk halkının kendi kimliğini koruma adına verdiği tarihi mücadeleyi takdir ediyoruz.  Davanızı dün olduğu gibi bugün de, yarın da milli davamız olarak kabul ediyoruz. Bu haklı davasında Kıbrıs Türk tarafının her zaman yanında olduk. Gerek müzakere masasında, gerekse uluslararası platformlarda Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve çıkarlarını savunduk. Bundan sonra da bu desteğimiz devam edecek. Kıbrıs halkının kendi topraklarında refah seviyesi yüksek bir yaşam sürmesini arzu ediyoruz. Ada’da devam etmekte olan müzakere sürecinin artık neticeye varmasını istiyoruz.”

Kıbrıs’ın kaderinin Türkiye’nin kaderi ile ortak olduğunu söyleyen Şahin, Türkiye olarak tarihi bir süreçten geçildiğini, Türkiye’nin hasımhane tutumlarla yolundan çevrilmeye çalışıldığını ve bu gibi oyunlara hem Türkiye hem de Kıbrıs’ta pek çok kez şahit olduklarını belirtti.

Demokrat Parti 10’uncu Kurultayı’nda parti genel başkanlığı için tek aday olan ve halen bu görevi sürdüren Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş yeniden Parti Başkanı oldu.

kıbrıs