Halep’te, insanlığın enkazı savruluyor

Halep’te, insanlığın enkazı savruluyor

AK Parti Keçiören İlçe Başkanlığı tarafından, “Halep’e Yardım Kampanyası” kapsamında toplanan içinde yardım malzemelerinin bulunduğu 5 TIR dualarla uğurlandı.

AK Parti Genel Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, İlçe Başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Filistin, Arakan, Suriye, Irak başta olmak üzere dünyadaki mazlum ve mağdur milletlerin her zaman yanında olduğunu ifade etti.  Şahin, terör odaklarının, ne kadar güçlü saldırırsa saldırsın, Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştıramayacağını vurguladı.

Halep’in, Osmanlı’nın göz bebeği şehirlerinden biri olduğunu belirten Şahin, “Bugün Halep, cansız bedenlerin değil, aslında insanlığın enkazının savrulduğu bir şehir. Evladını kaybetmiş anne babaların acıları, öksüz, yetim kalmış kimsesiz çocukların feryatları, bir evlat olarak, bir anne baba olarak hepimizin yüreğini dağlıyor.” dedi.

“Gözlerini kapattılar, görmezden ve duymazdan geldiler”

Suriye’de 5 yıldır büyük bir dram yaşandığını, 600 bin insanın hayatını kaybettiğini, 10 milyonu aşkın insanın göç etmek zorunda kaldığını ifade eden Şahin, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bütün bunlar uluslararası toplumun, özellikle Batı dünyasının gözü önünde, onların suskunluğu, yutkunluğu ve gözlerini kapatmaları önünde gerçekleşmekte. İşin bu kadar dramatik bir hale gelmesinin müsebbibi Batı’nın bölgeye iki yüzlü ve tutarsız bakışı. Biz ne kadar güçlü bir şekilde Suriye’nin, Halep’in yanında yer aldıysak, onlar da gözlerini kapattılar, kulaklarını tıkadılar, görmezden ve duymazdan geldiler.” ifadelerini kullandı.

“Gel gör ki kaç füzeye denk bir müminin duası”

Batı dünyasında, Müslüman kanının akmasından üzüntü duymayan kesimlerin Suriye’de yaşananlar konusunda takındığı tavra dikkat çeken Şahin, “Bu dramın dozunun bu kadar yükselmesi, Türkiye’nin tutarlı tavrına karşı, Batı’nın ikircikli ve samimiyetsiz yaklaşımından kaynaklanmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Suriye’de ateşkesin sağlanması, insani yardımların bölgeye ulaştırılması, kalıcı barışın tesis edilmesi için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere, tüm Türkiye’nin seferber olduğunu belirten Şahin, üzerlerine düşeni layıkıyla yapmaya gayret ettiklerini kaydetti.

Necip Fazıl Kısakürek’in, “Feza Pilotu” şiirinden “Gel gör ki kaç füzeye denk bir müminin duası” bölümünü okuyan Şahin, “Buradan dualarımızı Halepli kardeşlerimize gönderiyoruz.” dedi.

Şahin, Kayseri’deki terör saldırısında şehit düşenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara da acil şifalar diledi.

Edilen duaların ardından, Haleplilere ulaştırılmak üzere hazırlanan yardım malzemesi yüklü 5 TIR yola çıktı.

AK Parti Keçiören İlçe Başkanlığı tarafından başlatıl