Şehitler son yolculuğuna uğurlandı

Şehitler son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan Hasan Bilgin ve Vefa Karakurdu Zonguldak’ta, Tugay Can Kızılırmak Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin,  şehit polis memuru Hasan Bilgin’in Zonguldak’ın Kozlu ilçesindeki cenaze törenine katılarak, taziyelerini iletti.

26 yaşındaki Bilgin için Kur’an-ı Kerim okunarak, helallik alındı. Şehit polis memurunun naaşı, öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan Vodafone Arena'dan sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Beşiktaş Kongre üyesi Vefa Karakurdu (43), Ereğli ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Karakurdu için ilçe merkezindeki Bozhane Camisi'nde tören düzenlendi. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

Şahin, buradaki törenin ardından Ereğli ilçesine geçerek, Vodafone Arena’dan sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Beşiktaş Kongre üyesi Vefa Karakurdu’nun cenazesine katıldı.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Kur’an-ı Kerim okundu, teröre lanet sloganları atıldı. 43 yaşında evli ve 2 çocuk babası Karakurdu’nun naaşı, ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Saldırının ardından ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 26 yaşındaki Tugay Can Kızılırmak için de bugün Ankara’da tören vardı. Şahin, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde şehit polis memuru için öğle namazına müteakiben düzenlenen cenaze törenine katıldı. Şehit polis memuru dualar ve tekbirler eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.