Medya, 15 Temmuz’da yerli, milli ve demokratik bir görev üstlendi

Medya, 15 Temmuz’da yerli, milli ve demokratik bir görev üstlendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Anadolu Yayıncılar Derneğince düzenlenen “2. Anadolu Medya Ödülleri” töreninde yaptığı konuşmada, Anadolu medyasının özellikle 15 Temmuz gecesi, yerli, milli ve demokratik bir görev üstlendiğine dikkat çekti.

“Medyamız üzerine düşen görevi yapmakta”

Medya organlarının hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Şahin, “İster siyasetle uğraşalım, ister işveren isterse işçi olalım, haklarımızın savunulması ve dertlerimizin geniş kitlelere anlatılması hususunda medya organları önemli görevler ifa ediyor. Toplumsal alanda sorun olduğunda medyamız üzerine düşeni yapmakta. Özellikle 15 Temmuz gecesi, sapkın Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine karşı medya kuruluşlarımızın yerli, milli ve demokratik görev üstlendiğine hepimiz şahit olduk. Bu ülkenin evladı, vatandaşı ve en önemlisi de bir genci olarak basınımızın bu duruşundan büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Anadolu Yayıncılar Derneği’nin medya alanında örnek faaliyetlere imza attığını dile getiren Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

“Derneğin başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Bilgi toplumu olan 21’nci yüzyılımızın en önemli gereklerinden biri de güçlü medya kuruluşları. Bu anlamda yerel medyanın kalmadığını hepimiz biliyoruz. Gerek uydu yoluyla gerekse internet yoluyla bütün medya organlarımız tüm dünyaya ulaşabilmekte. Medya organlarımız da bu bilinç ve sorumlulukla yayın yapıyor.”

Şahin konuşmasının ardından, “Yılın Gazetecisi” dalında “Erol Olçok Özel Ödülü”nü Hande Fırat adına Dicle Yalova’ya, “Yılın Medya Yöneticisi” ödülünü ise TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren’e takdim etti. Programda, yılın en iyi gazete ve gazetecilerine, televizyon kanalı ve televizyoncularına, haber programlarına, dizi ve dizi oyuncularına toplam 40 ödül takdim edildi.