Şahin, Diyarbakır ve Mardin’de

Şahin, Diyarbakır ve Mardin’de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte hafta sonu Diyarbakır ve Mardin’de bir dizi temaslarda bulundu.

Şahin ve Soylu, programa Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki esnafı ziyaret ederek başladı. Ziyaretlerin ardından Şahin, İçkale’ye geçerek restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Şahin ve Soylu, inceleme, temas ve toplantıların ardından AK Parti İl Başkanlığı’na geçti. Burada partililere hitap eden Şahin, birilerinin Diyarbakır’ın tarihten gelen güzel hüviyetini bozmaya çalıştığına dikkat çekti.

cyxzqjkxgaav-_2

Şahin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Terör belasından sizlerin samimi duruşu ile kurtulacağız”

“Biz Diyarbakır’ın geleceğini daha aydınlık yapmak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sizlerle omuz omuza, yürek yüreğe çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte önemli süreçlerden geçiyoruz, ayaklarımıza pranga takmaya çalışıyorlar. Bu terör belasından sizlerin samimi ve dik duruşu sayesinde inşallah kurtulacağız. AK Parti olarak tüm terör örgütlerine karşı her zaman dik bir duruş sergiledik ve bundan sonra da sergilemeye devam edeceğiz.”

Şahin ve Soylu, temaslarına Pazar günü Mardin Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığı ziyaretleri ile devam etti. Şahin, daha sonra Artuklu ilçesine geçerek esnaf ile hasbihal etti.

İkili, hayırsever bir iş adamı tarafından Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk adına Derik’te yaptırılacak olan okulun temel atma törenine de iştirak etti.

Temel atma töreninin ardından Şahin ve Soylu, PKK’lı teröristlerce şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün yerine atanan Hakan Kafkas’ı, makamında ziyaret etti.

İkili, Kaymakamlık ziyaretinin ardından müftülük binasında düzenlenen “Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı”na katıldı. Burada bir konuşma yapan Şahin, PKK, FETÖ, DHKP-C ve DAEŞ’e karşı kararlı bir tutum sergilediklerini vurgulayarak, Avrupa’nın Türkiye’ye samimiyetsiz davrandığına dikkat çekti.

Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye olmadan Avrupa’nın geleceği inşa edilemez”

“Bazı Avrupa ülkelerinin kendilerine yakın bazı terör örgütlerini sevimli bir şekilde lanse etmeye çalıştığını ve desteklediğini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Avrupa parlamentosu Türkiye ile müzakerelerin dondurulması yönünde bir karar aldı. Bu karar Avrupa’nın Türkiye’ye karşı samimiyetsiz ve ikircikli bakış açısının son ifadesiydi. Avrupa şunu çok iyi bilmelidir ki: Türkiye Avrupa’nın geçmişinde de vardır geleceğinde de var olacaktır. Türkiye olmadan Avrupa’nın geleceği asla inşa edilemez. Türkiye coğrafi olarak da, ekonomik olarak da, siyasi ve diplomatik olarak da Avrupa’nın bir parçasıdır. Ancak Türkiye kapıda bekletilecek bir ülke değildir.”