Eğitime verdiğimiz önem 15 Temmuz’da meyvelerini verdi

Ahlak, terbiye ve özverileriyle çocuklarımıza rol model olan öğretmenlerimiz, medeniyetimizi kuran, yaşatan ve payidar kılacak olan yegane temel değerimiz, olmazsa olmazımızdır. Gönlümüzde emsalsiz bir yere sahip olan ilim ve irfan sahibi öğretmenlerimiz hürmeti, sevgi ve saygıyı fazlasıyla hak etmektedir.

Hükümet olarak bizler de evlatlarımızın geleceğe daha güzel şartlarda hazırlanmasını önemsiyor, her zaman olduğu gibi bütçemizin en büyük payını eğitime ayırıyoruz. 2002 yılında iktidara geldiğimizde eğitime ayırdığımız bütçe 11 milyar lira iken bugün bu rakam 122 milyar liradır.

Eğitim-öğretim hususundaki bu hassasiyetimiz şüphesiz 15 Temmuz gecesi meyvelerini vermiştir. Tüm dünya, Türkiye Cumhuriyeti’nin genç neslinin okuyan, etrafında olup bitenlerin idrakinde, buna binaen yeni bir söylem, eylem geliştirebilen yönüne şahit olmuştur.

Ülkemizin 81 vilayetinde, öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için gayret eden tüm öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyor, eğitime verdiğimiz desteğin artarak devam edeceğini temin ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.