Topraklarımızdan terör unsurlarını söküp atacağız

Topraklarımızdan terör unsurlarını söküp atacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, “Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz ve topraklarımızdaki terör unsurlarını söküp atacağız. Bu, en çok da şehitlerimizin ruhuna, şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve gazilerimizin ailelerine olan borcumuzdur.” dedi.

Şahin, AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığınca 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve gaziler onuruna Gölbaşı’nda düzenlenen programa katıldı.

Programda konuşan Şahin, “Bugün bizler, bağımsız, özgür, hür bir ülkenin evlatları olarak bu topraklarda yaşayabiliyorsak, bu hiç şüphesiz 15 Temmuz gecesi şehitlerimizin, gazilerimizin fedakarca, büyük bir cesaret ve cesametle ortaya koyduğu kahramanlığın bir sonucudur.” ifadesini kullandı.

Şehit aileleri ve gazilere teşekkürlerini ileten Şahin, şöyle devam etti:

“Eğer 15 Temmuz gecesi devlet içine çöreklenmiş, özellikle askeriyede öbeklenmiş, üzerine şerefli Türk ordusunun üniformasını geçirmiş, eli kanlı, darbeci, sapkın bir anlayışın katilleri olan FETÖ’cü terör örgütü mensupları emellerine ulaşmış olsalardı, bugün bu topraklarda belki de manda ve himayenin altında yaşayan bir ülkenin evlatları olacaktık. Ancak o gece şehitlerimiz, gazilerimiz, işgal edilmiş bir ülkede mahcup ve mahzun yaşamaktansa ‘Bu kara toprağa şerefle düşmeyi göze alırız’ diyerek sokakları, caddeleri, meydanları doldurdu ve o 15 Temmuz karanlık gecesini, 16 Temmuz’un aydınlık sabahına çevirdi. Bunun için şehitlerimize, gazilerimize ne kadar şükran duygularımızı ifade etsek azdır.”

“15 Temmuz aynı zamanda son haçlı seferiydi”

15 Temmuz’un, Türkiye’nin, tarihinde bugüne kadar karşılaşmadığı bir işgal girişimi olduğunu belirten Şahin, “15 Temmuz aynı zamanda son haçlı seferiydi bu topraklara. Bu haçlı zihniyetinin temsilcisi, maşası olan Fetullahçı Terör Örgütü mensupları, milletimizin vergileriyle alınan tankları, tüfekleri, silahları, helikopterleri, bombaları milletimize karşı kullanma alçaklığını gösterdiler.” diye konuştu.

Şahin, bu hain girişimin, Türk milletinin kararlı duruşuyla akim kaldığını, böyle bir girişimin bir daha yaşanmaması için çıkarılması gereken dersler olduğunu vurguladı.

15 Temmuz’dan sonra terörle mücadele amacıyla gerekli tedbirlerin büyük bir kararlılıkla alındığını hatırlatan Şahin, bu kapsamda olağanüstü hal ilan edildiğine, bu uygulamanın darbecilere, katillere, teröristlere ve terör maşalarına karşı alındığına dikkat çekti.

Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Şahin, “Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz ve topraklarımızdaki bu terör unsurlarını söküp atacağız. Bu, en çok da şehitlerimizin ruhuna, şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve gazilerimizin ailelerine olan borcumuzdur.” diye konuştu.

“TBMM’nin tepesine de bomba yağdırdılar”

15 Temmuz’un en kanlı sahnelerinin Ankara’da yaşandığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Bu ülke çok acılar yaşadı, çok darbeler ve işgal girişimleri gördü ancak tarihinde hiçbir düşmanının aklının ucundan bile geçirmediği bir şeyi yaşadık o gece. O da millet iradesinin temsilcileri olan milletvekillerinin, bizlerin, sizlerin iradesini temsil ettiğimiz Türkiye Büyük Millet Meclisinin bombalanmasıydı. O gece bizlere emanet ettiğiniz iradenizi dimdik ayakta tutmak için bizler de TBMM’ye koştuk. O gece TBMM’yi, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda Polatlı’dan top sesleri altında çalıştığı gibi açık tuttuk ve sizlerin iradesini dimdik ayakta tuttuk. Bu, darbecileri tabiri caizse çileden çıkardı. Bütün planlarını bozan o geceki en önemli olaylardan, dönüm noktalarından biri de TBMM’nin çalışmalarına, bütün siyasi partilerin katılımıyla devam etmesiydi. Bundan rahatsızlık duydukları, planlarının bozulduğunu düşündükleri, düzenlerine çomak sokulduğunu anladıkları için TBMM’nin tepesine de bomba yağdırdılar. Ancak bununla da sonuca ulaşamadılar, muvaffak olamadılar. Bundan sonra da asla muvaffak olmaları mümkün olmayacak.”

Şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleriyle bir araya gelmeyi kendilerine görev addettiklerini söyleyen Şahin, “Çünkü o gece sizler, sizlerin yakınları, şehitlerimiz, gazilerimiz, birileri para çekmek için bankamatiklere koşarken, kendilerince yiyecek stoklamak için marketlere koşarken, vatanınıza, milletinize, devletinize sahip çıkmak için meydanlara, sokaklara ve darbecilerin hedeflerine koydukları kurumların önüne koştunuz.” ifadelerini kullandı.

“Bizi parçalamak isteyenler, bizi birbirimize daha da yakınlaştırdılar.” diyen Şahin, farklılıkları kullanarak milleti bölmek isteyenlerin, bu farklılıkların milleti birbirine daha da yaklaştırdığını ilerleyen günlerde gördüğünü belirtti.