Tam bir siyasi aymazlığın ifadesi

Tam bir siyasi aymazlığın ifadesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Avrupa Birliği’nin İlerleme Raporundaki değerlendirmelere ilişkin “Tam bir siyasi aymazlığın ifadesidir.” dedi.

Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan ve dün açıklanan 2016 Türkiye İlerleme Raporu’nun Türkiye aleyhinde yoğun propaganda içerdiğine dikkat çekti.

Raporda yer alan ifadelerin tam bir utanç vesikası olduğunu ifade eden Şahin, ‘PKK’ya karşı orantısız güç kullanıldığı’ değerlendirmelerini “iddia ve itham tam bir siyasi aymazlığın ifadesi” şeklinde yorumladı.

“Tutarsızlık AB idealine zarar vermektedir”

Raporda FETÖ’nün masum gösterildiğine işaret eden Şahin, “FETÖ’den bir ‘hareket’ olarak bahsedilmesi Avrupa’nın terörle mücadeledeki samimiyetsizliğini ve çifte standardını ortaya koymakta. Bu çifte standart ve tutarsızlık -hala bahsedebiliyorsak şayet- en çok ‘Avrupa Birliği’ idealine zarar vermektedir.” dedi.

“Ülke ve millet olarak reddediyoruz”

Söz konusu ifadelerin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı olduğuna dikkat çeken Şahin, “Bu nedenlerle soyut, afaki, tarafgir, ön yargılı, art niyetli ve gerçekliklerden uzak bu raporu ülke ve millet olarak reddediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.