Kızılay her projesiyle insanlığın yüreğine dokunuyor

Kızılay her projesiyle insanlığın yüreğine dokunuyor

Türk Kızılayı, insani yardım noktasında dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin 137 ülkede yardıma muhtaçlara el uzatan bir kuruluştur. 148 yıldır sürdürdüğü bu hizmet anlayışı ile mazlumlara umut olan Kızılay, en çetin şartlarda bile kıtadan kıtaya hizmet götürerek adından söz ettirmektedir.

Merhamet, şefkat, gönüllülük ve fedakârlık misyonu ile Türkiye’nin dünyada parlayan yıldızı olan Kızılay, her geçen gün daha fazla insana yardım eli uzatmaktadır. Her projesiyle insanlığın yüreğine dokunan Kızılay, acil durumlara ışık hızıyla müdahale ederek yardım ifadesinin gerçek anlamını tam manasıyla yaşatmaktadır. Öyle ki, Musul’u terör örgütü DEAŞ’tan temizleme operasyonu sırasında yaşanabilecek olası göç dalgasına karşın Irak’a insani yardım gönderen ilk sivil toplum kuruluşu Kızılay olmuştur. Böylesine kutlu bir görevi ifa eden Kızılay’ımız her türlü destek ve övgüyü fazlasıyla hak etmektedir.

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası vesilesiyle Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan “Vatan Sana Canım Feda” kampanyasını yürekten destekliyor, 30 Ekim’de tüm halkımızı şehitlerimiz için kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.