Şahin, görevi Bakan Müezzinoğlu’ndan devraldı

Ankara Miletvekili ve  Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Fatih Şahin, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’ndan devraldı.

Devir teslim töreni, öğle saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşti. Görevi Müezzinoğlu’ndan devralan Şahin, Genel Başkan Yardımcılığı gibi önemli ve onurlu bir görevi kendisine layık gördüğü için partisinin Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’a şükranlarını iletti.

“AK Parti bir hizmet lokomotifi”

AK Parti’yi milletin kurduğunu ve milletten alınan güçle hizmetlere devam edileceğini belirten Şahin, “AK Parti bir hizmet lokomotifi. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı da bu lokomotifin en önemli kompartmanlarından bir tanesi. Ben hem Sayın Bakanımıza hem de bu birimde daha önce başkanlık yapmış bütün başkanlarımıza hizmetlerinden, emeklerinden dolayı şükranlarımı sunmak istiyorum” diye konuştu.

Üslenmiş olduğu görevin ehemmiyetinin bilincinde olduğunu vurgulayan Şahin, sendikalarla, barolarla, bütün mesleki birliklerle, vakıflarla, derneklerle, odalarla, borsalarla bugüne kadar geliştirdikleri güzel ve güçlü diyaloğu daha da güçlendirmenin gayreti içerisinde olacaklarını kaydetti.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının, AK Parti’nin önemli dinamiklerinden biri olduğunu belirten Müezzinoğlu ise, görevi Fatih Şahin’e devretmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından, Müezzinoğlu yaklaşık 3,5 ay sürdürmüş olduğu görevini “Hayırlı olsun” diyerek Şahin’e devretti. Müezzinoğlu ve Şahin, görev teslimi sırasında birbirlerine çiçek takdim etti.