Sayıştay’ın Kuruluşunun 154’üncü Yılı

Sayıştay’ın Kuruluşunun 154’üncü Yılı

154’üncü yılını dolduran Sayıştay’ın kuruluş yıldönümü etkinlikleri 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü Sayıştay konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve KİT Komisyonu Başkanı Fatih Şahin katıldılar. Ayrıca Suudi Arabistan, Katar, Azerbaycan, KKTC Sayıştay Başkan ve mensuplarının da katıldığı etkinlik Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın hitaplarından sonra 30 hizmet yılını dolduran Sayıştay mensuplarına plaket verilmesiyle devam etti.

K1600_DSC_4652

Son olarak kitap, resim, fotoğraf ve çeşitli sanatsal çalışmaların sergilendiği alanın açılışı ile program tamamlandı. KİT Komisyonu Başkanı Şahin de plaket takdim ettiği üyeleri tebrik ederek kendilerine sağlık ve başarı dileklerini iletti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAYIŞTAY ÜYLERİNİ KABUL ETTİ

SAYIŞTAY1 (2)

Sayıştay’da tamamlanan etkinliklerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Sayıştay mensuplarına ve diğer davetlilere bir akşam yemeği verdi.

Yemeğe Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel, KİT Komisyonu Başkanı Fatih Şahin Suudi Arabistan Sayıştay Başkanı Hussam Al-Angari, Katar Sayıştay Başkanı Sheikh Bandar bin Mohammed, Azerbaycan Sayıştay Başkanı Vugar Gulmammadov, KKTC Sayıştay Başkanı Osman Karahan katıldı. Toplantı sonrası misafirlerini tek tek uğurlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, günün anısına kendilerine hediye takdim etti.