Turnuvanın Şampiyonu Türkiye

Turnuvanın Şampiyonu Türkiye

TBMM bünyesindeki Parlamenterler Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Parlamentolararası Futbol Turnuvası’nda, Türkiye birinci oldu. Organizasyonda Türkiye, Azerbaycan, Ukrayna ve Polonya Parlamentosu Futbol Takımı temsil edildi.

Belek’teki Gloria Sports Arena’nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada TBMM Futbol takımımız ilk maçta Ukrayna’yı 6-1 ikinci maçta Azerbaycan’ı 2-1 mağlup etti. TBMM takımımız maçlara, son dönemde yaşanan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla siyah formalarıyla çıktı.

paturnuvasi1

TRT Spordan naklen yayınlanan maçların ilkinde ev sahibi takım Türkiye, Ukrayna Parlamentosu Futbol Takımını Giresun Milletvekili Mehmet Geldi’nin 3, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak’ın 2 ve Edirne Milletvekili Necdet Budak’ın attığı gollerle mağlup ederek turnuvaya hızlı bir başlangıç yaptı.

KİT Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in de forma giydiği maçlarda Türkiye Parlamento futbol takımımızın ikinci maçta rakibi kardeş ülke Azerbaycan oldu. Final maçının ilk yarısında Azerbaycan, Valiyev’in 18. dakikada attığı golle 1-0 öne geçti. Türkiye bu gole müsabakanın 23. Dakikasında AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak’ın penaltıdan attığı golle karşılık verdi. İlk yarısı 1-1 lik skorla tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarısının uzatma bölümünde Oktay Çanak’ın attığı golle Türkiye karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak turnuvada birinci oldu.

Takım kaptanı olarak şampiyonluk kupasını kaldıran KİT Komisyonu Başkanı Fatih Şahin değerlendirmelerde bulunarak ‘Sporun birleştirici ve kaynaştırıcı gücünün etkisini hep birlikte gördük. Misafir mevkidaşlarımızla hem spor yapıp hem de diğer zamanlarda bölgesel ve küresel meseleleri ele alma fırsatı bulduk. Bu turnuvaları aynı zamanda parlamenter diplomasinin bir parçası olarak görüyoruz. Elde ettiğimiz sportif başarı bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu’ ifadelerini kullandı.

Türkiye-Ukrayna Maçı

Türkiye-Azerbaycan Maçı