Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi

Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi 20.12.2015 Pazar günü Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 vilayetinden gelen partili gençlerin büyük heyecanına ve coşkusuna sahne olan kongrenin Divan Başkanlığına Genel Merkez Gençlik Kolları önceki başkanlarından, MKYK üyesi, Ankara Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Fatih Şahin seçildi.

genclikkongrehbr5

Şahin kongrede yaptığı konuşmada Divan Başkanlığına seçilmesinden dolayı teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti;

“Türkiye gibi büyük bir sevdayı yüreğinde taşıyan, milletimizin bağrından çıkan, milletimizin medeniyet tasavvuruna sahip, Üstad Necip Fazıl’ın, Mehmet Akif’in, Sezai Karakoç’un, Nuri Pakdil’in, Ali Fuat Başgil’in açtığı ve bugün, bu topraklarda aziz milletimizin oylarıyla doğrudan halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Kurucu Genel Başkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun sürdürdüğü yerli ve milli yolun yılmaz, yorulmaz, çalışkan, azimli, kararlı, irade ve istikamet sahibi gençleri, sizin bu coşkunuz, aşkınız, sevdanız tüm Türkiye’ye ve bütün mazlum ve mağdur milletlere umut ışığı olmaktadır.

genclikkongrehbr1

Partimiz kurulduğu günden bu yana Anadolu’yu ve Trakya’yı bir şimşek gibi dolaşan, medeniyetimizi güçlü bir şekilde geleceğe taşımayı kendisine misyon edinen, hayalleri Kudüs’ü, Kahire’yi, Şam’ı, Halep’i, Bağdat’ı, Üsküp’ü, Saraybosna’yı, Taşkent’i, Buhara’yı, Doğu Türkistan’ı, Myanmar’ı kuşatan, iyiliğe, güzelliğe, olgunluğa kendinden emin adımlarla ilerleyen ak davanın Ak Neferleri, bir zamanlar Kılıç Arslan’ın, Fatih Sultan Mehmet’in, Ulu Hakan cennet mekan Sultan Abdülhamid Han’ın bayraktarlığını yaptığı bir medeniyetin son bayraktarları, son öncüleri, salonlardan taşan, şehirleri aşan, dalga dalga bütün âleme yayılan bu heyecanınız, muhabbetiniz, dava şuurunuz, zalimlerin, katillerin, yeryüzünde azgınlık yapanların yüreğine korku salmakta. Allah ayaklarınızı sırat-ı müstakim üzere sabit kılsın.

genclikkongrehbr6

Saygıdeğer hazirun, bugün nüfusumuzun yarısı 30 yaşın altındadır. İçerisinde bulunduğumuz bölgesel ve küresel rekabette en büyük avantajımız genç nüfusumuzdur. Ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak olan sizlersiniz. Gücünü bu topraklardan, sahip olduğu milli ve manevi değerlerden alan, inanç ve idealleri için yola çıkan, geçmiş kuşakların ideolojik çatışmalarını reddeden, özgüveni yüksek, haksız güçlülere karşı haklı güçsüzlerin yanında yer almayı kendine şiar edinen, tarihi sadece okumak değil aynı zamanda yazmak iddiasındaki AK Gençlik bugünkü mücadelemizin dinamosu, geleceğimizin de teminatıdır.

genclikkongrehbr2 (2)

Değerli kardeşlerim, dava arkadaşlarım, yol arkadaşlarım, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz, birbirimizin hukukuna sahip çıktığımız sürece hiç bir engel bizi yolumuzdan döndüremeyecektir.

Yüzü gençlere dönük her hareket kazanacaktır. Ak Parti’nin 5 Genel Seçimden, 3 Yerel Seçimden, 2 Referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçiminden alnının akıyla çıkmasının sırlarından biri de budur, yüzünün gençlere dönük olmasıdır. Gençlerin sesine kulak vermesi, sözüne değer vermesi, siyasetin öznesi olarak görmesi, onlara karar alma mekanizmalarında yer vermesidir. AK Gençlik, bu ülkenin yalnızca zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin de kaynağıdır. Özgür düşünceli, kendi kararını kendi verebilen, ayaklarının üzerinde durabilen, hayatın zorluklarıyla mücadele edebilen, soran, sorgulayan, araştıran, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan AK Gençlik partimizin haykıran sesi, bayrak tutan eli, hedefe kilitlenmiş gözleri, dimdik duran başıdır. Devler gibi eserler vermek için karıncalar gibi çalışan kahramanlar ordusudur AK Gençlik.

Genel Merkez Gençlik Kolları 4. Olağan Kongremizin partimize, ülkemize, demokrasimize, siyasi hayatımıza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, bir kez daha teşriflerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

genclikhbr7

Fatih Şahin’in konuşmasının ardından Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında AK Parti’nin milleti siyasetin öznesi yaptığını vurgulayan Boynukalın “Biz burada bir duruş gösteriyoruz. Burada Habil ile Kabil arasındaki kavgada Habil’in, Hz. İbrahim ile Nemrut arasındaki kavgada Hz. İbrahim’in, Firavun ile Hz. Musa arasındaki kavgada Hz. Musa’nın, Miloseviç ile Aliya İzzet Begoviç arasındaki kavgada Bilge Kral’ın, zalimlere karşı olan kavgada Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun yanında olduğumuzu göstermek için buradayız” diyerek sözlerini tamamladı ve dava koşusuna Gençlik Spor Bakan Yardımcılığında devam edeceğini belirtti.

HEDEFİ GENÇLERLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Kongreyi teşrif eden Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU partili gençlerin coşkusunu paylaşarak bir konuşma gerçekleştirdi. Bu davanın bayraktarının gençler olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu;

genclikhbr4

“Her insanımızın güçlü aidiyet bağlarıyla bağlandığı, herkes için hayal kurduğu bir Türkiye kurmaya devam ediyoruz. Ulu bir ülkeye yeni bir Türkiye’ye gidiyoruz. Gençlerimiz ile birlikte 2023 hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Biz bu millete sevdalıyız. Bu davanın bayraktarı sizlersiniz. Bu milletin umudu sizlersiniz. Bu salondaki aldığı mirasın, yüklendiği misyonun farkında olan gençliktir. Bu gençlik, Ortadoğu’nun Afrika’nın, Asya’nın umudu olduğunu bilen gençliktir. Barışın savunucusudur ve mazlumların koruyucusudur. Hep birlikte yeni Türkiye’yi inşa edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Genel Merkez Gençlik Kollarına adına hediye takdim edildi.

YENİ BAŞKAN ECERTAŞ

Katılımcıları arasında Genel Başkan Yardımcılarının, MKYK üyelerinin, Bakanların, Milletvekillerinin, 35 ülkeden 150 yabancı konuğun ve Genel Merkez Gençlik Kolları Önceki Başkanlarının tamamının yer aldığı kongrede protokol konuşmalarının ardından faaliyet raporu okunarak yeni yönetimin seçimine geçildi.

genclikkongrehbr8

Gerçekleşen seçim sonucunda Melih Şükrü Ecertaş kullanılan oyların tamamını alarak AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.

Ecertaş seçimlerin ardından delegelere bir teşekkür konuşması gerçekleştirerek verdikleri destekten dolayı şükranlarını sundu.