AK Parti Milletin Partisidir

AK Parti Milletin Partisidir

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Ankara İlçe Teşkilatlarının kongre programlarına katıldı. Keçiören, Gölbaşı, Polatlı, Sincan, Haymana, Bala, Etimesgut, Şereflikoçhisar, Evren, Pursaklar ve Çankaya ilçe teşkilatlarının düzenlediği kongrelere ve Sayın Başbakanımızın teşrif ettiği Mamak ve Altındağ kongrelerine katılan Şahin, siyasî gelişmeler, güncel meseleler ve 2015 seçimlerine dair açıklamalarda bulundu.

“AK Parti’nin, AK davamızın, mukaddes yolumuzun değerli mensupları; Yeni Türkiye’nin, bu kutlu yürüyüşümüzün bir neferi olarak, sizlerin bir kardeşi olarak, hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum” diyerek sözlerine başlayan Şahin, “Kongreler bizim şenliklerimiz, kongreler bizim demokrasi şölenlerimiz. Diğer partiler gibi kavganın, gürültünün yeri değil, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin, kucaklaşmamızın mekânı” dedi.

12 yılda 9 seçimden zaferle çıktık

14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti’yle birlikte, Türkiye’de yeni bir umudun yeşerdiğini, Yeni Türkiye’nin inşasına başladıklarını belirten Şahin, 13 yıllık sürede parti olarak birçok sıkıntıyı birlikte aştıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Allah’a hamdolsun ki, 14 Ağustos 2001’de yola çıkan AK Partimizin hedeflerine birer birer ulaştığını gördük. 3 Kasım 2002’deki ilk zaferimizden başlayarak sürekli bize ömür biçtiler. Bölüneceğimizi, parçalanacağımızı, yorulacağımızı zannettiler. Ancak yanıldılar. Tarihimizden, medeniyetimizden ve milletimizden aldığımız güçle çıktığımız bu yolculukta, 12 yılda 9 seçimden zaferle çıktık. Bu başarı milletimizin, bu gurur millet iradesinin.”

Tüm engellemelere, parti kapatma girişimlerine, 367 garabetine, Gezi Parkı ve Kobani sokak provokasyonlarına, 27 Nisan ve 17-25 Aralık darbe girişimlerine rağmen, AK Parti’nin milletimizden aldığı destekle hizmet etmeye devam ettiğini vurgulayan Şahin, “3 Kasım 2002’den bugüne oyumuzu sürekli artırdık. En son Cumhurbaşkanlığı seçiminde milletimiz, % 52 ile AK Parti’ye olan desteğini bir kez daha yeniledi. Partimizin liderini, Türkiye’nin liderini, dünya liderimizi, Recep Tayyip Erdoğan’ı halkımızın oylarıyla Cumhurbaşkanı seçtik” diye konuştu.

kongrekolaj

AK Parti’yi bu milletin kurduğunu belirterek, 13 yıl boyunca millet iradesinden başka hiçbir manda ve himaye kabul etmediklerinin altını çizen Fatih Şahin, “Hem dimdik ayakta durduk, hem de eğitimde, sağlıkta, ekonomide, tarım, çevre ve ormancılıkta, savunma sanayinde, gençlik yatırımlarında milletimize hizmet eden reformları gerçekleştirdik. Her şeyden önce askerî vesayet son buldu bu 12 yılda. Böylece darbeler dönemi kapanmış oldu. Çetelerin eline mahkûm edilmiş bir yargı sisteminden Türkiye’yi kurtardık. En son HSYK’da demokratik bir seçimle herkesin temsil edildiği yeni bir yargı sistemi kuruldu. Devlet içine çöreklenmiş paralel yapılarla mücadele ettik, mücadelemizde kararlıyız” dedi.

kongre- kolaj2

AK Parti milletin partisidir

12 yıl içinde Türkiye ekonomisinin 3.5 kat büyüdüğünü, 1 milyar dolar için IMF kapısında bekleyen Türkiye’den IMF’ye borç verecek bir Türkiye’ye geldiğimizi belirten Şahin, AK Parti iktidarında milletimizin önündeki engelleri ve yasakları birer birer kaldırdıklarını vurguladı.

Türkiye’de yaşayan herkesin, AK Parti sayesinde, inançlarını, değerlerini, kültürünü, kimliğini özgürce ifade edebildiğini söyleyen Şahin, “İnşallah hedeflediğimiz Yeni Anayasa ile ülkemizi ileri demokrasi hedeflerimize gerçek anlamda ulaştıracağız. Ufak tefek düzeltmelerle yamalı bohçaya dönen mevcut anayasanın Türkiye’yi daha fazla götüremeyeceği açık. Bu yüzden 2015 seçimleri çok önemli. Yeni Anayasayı yapabilecek çoğunluğu elde etmeliyiz. Şu anda oyumuz % 50-52 bandında görülüyor. İnşallah bu oranı daha yukarılara çıkaracağız” diye konuştu.

prusaklar

2015 seçimleri belirleyici olacak

Yeni Anayasanın bireyi ve onun haklarını esas alan, devleti kutsal bir varlık değil, bireye ve topluma hizmet aracı olarak gören bir anayasa olacağını ifade eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özgüveni yüksek, vizyonu güçlü, iradesi sağlam Yeni Türkiye için, 2023 hedeflerimiz için bizlere büyük görevler düşüyor. 2015 seçimlerinden sonra 2019’a kadar başka seçim görünmüyor. Bu seçim Türkiye’nin elini rahatlatacak, önünü açacak bir seçim olacak. Hep birlikte başardık, yine başaracağız.”

Yaptığı konuşmalarda seçilecek başkan ve yönetimlere başarılar dileyen Şahin, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugüne kadar görev yapmış tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Teşkilat mensuplarımızdan ebediyete göçenlere Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bu düşüncelerle hepinizi Allah’a emanet ediyor, kongremizin ilçemize, ilimize, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.”