Laf Değil İcraat Üretiyoruz

Laf Değil İcraat Üretiyoruz

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, 30 Mart yerel seçimleri kapsamında Ankara ve ilçelerinde çeşitli çalışmalara katıldı. İlçe SKM açılış programları ve ilçe teşkilatı programlarına katılan Şahin, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile birlikte ev, mahalle, köy, ilçe ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek halkımızın talep ve önerilerini dinledi. Yaptığı ziyaretlerde Ankara ve Türkiye’nin AK Belediyecilik ile devrim niteliği taşıyan hizmetlerle tanıştığını söyleyen Şahin, yapılan hizmetler ve gerçekleştirilmesi düşünülen projeler hakkında da bilgi verdi.

Seçim çalışmaları esnasında Sayın Başbakanımızın iştirakiyle gerçekleşen Çayyolu Metrosu Açılış Programı’na katılan Fatih Şahin, Ankara’daki çalışmalarına ara vererek Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen kutlamalara katıldı.

canakkalekoy

Millî İrade Tecessüm Etti

Seçim programları ve ziyaretlerde AK Parti’nin 11 yıllık icraatlarını ve AK Belediyeciliğin ayrıcalıklarını anlatan Fatih Şahin, “İktidarımız döneminde Türkiye’yi her alanda geliştirdik, değiştirdik, dönüştürdük. Türkiye, demokraside, ekonomide, sağlıkta, eğitimde, ulaştırmada, bilim ve teknolojide, sanayide ve daha birçok alanda bambaşka bir ülke haline geldi” diye konuştu.

İktidara geldiklerinde Türkiye’nin büyük bir kaos içinde olduğunun altını çizen Şahin, siyasî ve ekonomik istikrarsızlıklar içerisindeki Türkiye’nin, 90’lı yılların koalisyon hükümetleri ve kaos ortamı içerisinde 2000’li yıllara girdiğini belirtti. “Siyasî ve ekonomik krizin zirve yaptığı 2000’li yılların başında partimiz umut ışığı olarak, Anadolu’nun, Trakya’nın hedeflerinin tecessüm etmiş hali olarak sizler tarafından kuruldu.” diyen Şahin, şunları söyledi:

“Geride bıraktığımız 11 yılda, sessiz bir devrim yaşadık. AK Parti’nin ülkemize kazandırdıkları içerisinde,  AK Belediyecilik anlayışının apayrı bir yeri vardır. Biz, gerek merkezi hükümet olarak, gerekse yerel yönetimler olarak her zaman için halkımızın talepleri doğrultusunda hizmet üretmiş, halkımızın belediye hizmetlerine katılımını sağlamış bir partiyiz. Katılımcı belediyecilik anlayışı bizimle birlikte Türk siyasi tarihine girmiştir. Laf değil, icraat üretiyoruz. Bizim diğerlerinden farkımız bu.

secimkolaj2

AK Parti belediyeciliği kültürel belediyeciliktir. Medeniyet tarihimizin değerli varlıklarını aslına uygun restore edip, halkımızın hizmetine sunmak AK Belediyeciliğin bir farkıdır.

AK Parti Belediyeciliği sosyal belediyeciliktir. Kadınların, yaşlıların, gençlerin ve öğrencilerin, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmuş, onların gereksinimlerini tedarik etmiş, projeler üretmiş ve bunları hayata geçirmiş bir belediyecilik anlayışına sahibiz.

AK Parti Belediyeciliği, çevreye duyarlı bir belediyeciliktir. Bugün Ankara, kişi başına yeşil alanın en fazla olduğu şehirlerden biridir. Bizim düsturumuz, eğer bir hizmet için bir ağaç keseceksek yerine en az on ağaç dikmektir. Son dönemde Ankara’da gerçekleştirilen projelerde, yapılan yollarda, köprü ve kavşaklarda, viyadüklerde bunların hepsini net bir şekilde görebilirsiniz.

AK Parti Belediyeciliği hizmet belediyeciliğidir. Bizim yolumuz millete hizmet yoludur ve millete hizmet yolunda bugüne kadar kimseyi ayırmadık, kayırmadık.  Gece-gündüz, yakın-uzak, doğu-batı, kuzey-güney demeden milletimize, ülkemize hizmet ettik.

seimkolaj3

Ankara Örnek Başkent Oldu

Son 11 yılda bu anlayış ve vizyonla Ankaramıza büyük hizmetler gerçekleştirdik. AK Parti hükümetleri olarak, bugünün parasıyla 45 milyar TL Ankaramıza yatırım ve destek sağladık. Ankara’nın 2002’de 42 milyar TL olan millî gelire katkısını 2 katına çıkardık ve 85 milyar TL yaptık. Ankara’nın ihracatı ihracat 5 kat arttı. Ankara’daki işsizlik oranı % 15’ten % 9’a geriledi. 11 yılda 2.6 milyar TL eğitim yatırımı yaptık.  2002 yılında 9 olan üniversite sayımız bugün 19’a çıkmış durumda. Sağlığa 1.6 milyar TL yatırım yaptık. Türkiye’nin en büyük şehir hastaneleri projelerini Bilkent ve Etlik’te başlattık. 2.4 milyar TL gençlik ve spor yatırımı yaptık. Ankara’nın her tarafını gençlik, spor ve kültür merkezleriyle donattık. 11 milyar TL ulaştırma yatırımı gerçekleştirdik. 12 Şubat’ta Batıkent –Sincan metro hattını, 13 Mart’ta Kızılay-Çayyolu metrosunu açtık. İnşallah yıl sonunda Keçiören metrosunu da açmış olacağız. Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi ile Ankara’nın protokol yolunu modern bir görünüme kazandırdık, orada oturan sakinlerimizi de yeni ev sahibi yaptık. Ankara’yı demiryolunun da başkenti yaptık. Ankara-Konya, Ankara-Eskişehir yüksek hızlı tren seferlerini başlattık. 523 km.lik Ankara-İstanbul hızlı tren seferlerinin test sürüşleri başlıyor. Bir diğer projemiz Gerede Projesi ile Ankara’nın 2045 yılına kadar içme suyu problemini çözmeyi planlıyoruz.

Söz Verdik, Yaptık

Biz AK Parti olarak bugüne kadar verdiğimiz bütün sözleri tuttuk. Tutamayacağımız hiçbir sözü de vermedik. Halkımıza gerçekleştirilebilir projeler sunduk ve bunları gerçekleştirdik. Çankaya’nın, Etimesgut’un, Yenimahalle ve Gölbaşı’nın kayıp yılları AK Parti’yle değişecek. AK Parti olarak biz, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. 30 Mart seçimleri, kendisinden en çok söz ettiren yerel seçimler olacaktır. Bu seçimlerin köylerimiz için, beldelerimiz için, ilçelerimiz için, Ankaramız için, ülkemiz ve tüm dünya için hayırlara vesile olsun.”