Yolumuz; Millete Hizmet Yolu

Yolumuz; Millete Hizmet Yolu

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, 04 Mart 2014 Salı günü, AK Parti Çankaya ve Mamak ilçe teşkilatlarının düzenlediği seçim beyannamesi ve proje tanıtım toplantılarına katıldı.

“Çankaya’da Değişime İzin Ver”

cankayaadaytoplanti2

Fatih Şahin, AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın’ın Seçim Projeleri Tanıtım Toplantısı’na katıldı. 04 Mart 2014 Salı günü Marriot Otel’de düzenlenen toplantıya Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ankara Milletvekili Ülker Güzel, Ankara İl Başkanı Murat  Alparslan, İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kara, Çankaya İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Sakaoğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sevim, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Çankaya ilçe teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Barış Aydın’ın, “Çankaya’da Değişime İzin Ver” başlığıyla sunduğu ve “Yeni Kızılay-Sakarya Meydanı, Bisiklet Otobanı, Bahçelievler Kentsel Yenileme ve Dönüşüm Projesi,  Çankaya Müzik Kütüphanesi,  Çankaya Konser Merkezi, Yaşlılar Sosyal Yaşam Merkezi, Çocuk Şehri, Kent Hayvanları Hastanesi” vb. projelerini anlattığı toplantı, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Çankaya’da değişimin, tabuları yıkmanın vaktinin geldiğini söyleyen Fatih Şahin, Barış Aydın’ın her zaman yanında olacaklarını belirterek, kendisine ve ilçe teşkilatına başarılar diledi.  

Sessiz Devrimi Hep Birlikte Başardık 

mamakadaytoplanti3Fatih Şahin, daha sonra Mamak Belediyesi Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Mamak Belediyesi Prof. Dr Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Fatih Şahin’in yanı sıra, AK Parti Ankara Milletvekili Ülker Güzel, AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kara, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Kurtcan Çelebi, Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Demirbilek, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Zengertaş, ilçe teşkilatı ve çok sayıda Mamaklı katıldı.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Şahin, kurulduğu günden itibaren millete olan sevdasıyla birçok reformları uygulayan AK Parti’nin başarısında esas katkının halkımızın desteği ve duası olduğunu vurgulayarak, “Sessiz bir devrimi bu topraklarda hep birlikte gerçekleştirdik.” diye konuştu. AK Parti’nin 11 yıldır artırarak sürdürdüğü hizmetlerin içinde, belediyecilik hizmetlerinin özel bir yer teşkil ettiğinin altını çizen Şahin, “Bu örnek hizmetlerin en güçlü adayları ve temsilcileri Ankara’da Ankara Büyükşehir Belediyemiz ve Mamak’ta Mamak belediyemizdir. Ben Ankaralı olmaktan, Mamak’ta olmaktan, böyle kıymetli, değerli belediye başkanlarının bulunduğu bir şehirde yaşamaktan dolayı duyduğum mutluluğu, huzuru sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyorum.” dedi.

Bütün Tuzakları Bertaraf Ettik

AK Parti’nin, kuruluşundan itibaren millet iradesinin önün kesmek isteyenler tarafından defalarca engellenmek istendiğini belirten Şahin, 11 yıllık süreci ve gelinen noktayı şu sözlerle ifade etti:

“Saygıdeğer Mamaklılar! Bugünlere hiç kolay gelmedik. 11 yıllık maceramızı sizlerle birlikte sürdürdük. Önümüze bir çok engeller çıkarmaya çalıştılar. Daha kurulduğumuz günden itibaren, milletin sesi, milletin temsilcisi olan AK Parti’nin, milletin iktidarının önünü kesmek için olmadık kumpaslar, tuzaklar kurdular. İktidara geldiğimizde, “Bunlar, bu işleri beceremezler, ellerine yüzlerine bulaştırırlar” diyerek bir süre beklediler. Ancak ülkemize, şehirlerimize kazandırdıklarımızı, milletimizin desteğiyle bu topraklarda kök saldığımızı gördükçe, AK Parti’yi alaşağı etmeye niyetlendiler. Çeşitli darbe girişimlerinde bulundular. Balyoz, Ergenekon, Ayışığı, Sarıkız gibi bir çok girişimde bulundular. Gerçekleştirdiğimiz reformlarla, ıslahatlarla bütün bu tuzakları bertaraf ettik. Partimize kapatma davası açtılar, e-muhtırayla millet nezdindeki itibarımızı yok etmeye çalıştılar. Cumhuriyet mitingleriyle sokakları karıştırmaya çalıştılar. Ancak hiçbirisinde başarılı olamadılar.”

mamaksalonhbr

Darbeciler başaramadılar, başaramayacaklar

“2010 yılında gerçekleştirdiğimiz Anayasa değişikliği ve reformlarla ve 2011 yılındaki seçimlerle artık bu ülkede, tam anlamıyla muktedir olduk, ülkemizi, bölgenin ve dünyanın parlayan yıldızı haline getirdik. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında gerçek anlamda bölgesinde ve dünyada kendisinden söz ettiren bir ülke konumuna gelmişken, millî gelirini 3 kattan fazla, ihracatını 4 kattan fazla artırmış, IMF’ye borcunu sıfırlamış, Marmaray ve 3. köprü gibi birçok projeye imza atmış, Ankara’yı milli savunmanın başkenti haline getirmiş bir Türkiye’de, Gezi olayları gibi, sokakları hareketlendirmeyi amaçlayan vandalist bir projeyi hayata geçirdiler. Amaçları demokratik yollarla iktidardan uzaklaştıramadıkları AK Parti’yi alaşağı etmekti. Ankara’da da Kavaklıdere, Kennedy Caddesi, ODTÜ gibi yerlerde bu olayların uzantılarını yaşadık. Sizlerin desteğiyle bunları da bertaraf ettik. 17 Aralık’a geldiğimizde, devlet içinde gizlenemeyen, artık gizlenme ihtiyacı da hissetmeyen, kayıt dışı, neo-vesayet odaklarının, hukuki bir soruşturma adı altında bir darbe girişiminde bulunduğuna şahit olduk. Türkiye’nin büyümesinden, kalkınmasından, gelişmesinden, yüklerinden, prangalarından kurtulmasından rahatsız olanların taşeronluğunu, maşalığını yapanların, yargı ve emniyet bürokrasisi içine çöreklenenlerin darbe girişimine şahit olduk. Ancak bunu da başaramadılar, başaramayacaklar.” 

mamakadaytoplanti6

Konuşmasında yaklaşan 30 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yapan Şahin, AK Parti’nin belediyecilik hizmetlerindeki farkını şu sözlerle ifade etti:

“Saygıdeğer Mamaklılar! Bu yerel seçimler, yalnızca belediye başkanlarımızı, yalnızca meclis üyelerimizi seçeceğimizi bir seçim olmayacak. Bu seçim son dönemdeki haksızlıklara, iftiralara, karalamalara, şantajlara, montajlara da cevap vereceğimiz bir seçim olacak. Girdiğimiz 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve 2 referandumdan alnımızın akıyla çıktık. İnşallah bu 3. yerel seçimden de alnımızın akıyla çıkmayı başaracağız. Mamak’ta bugüne kadar yaptıklarımız, hiç şüphesiz bundan sonra yapacaklarımızın teminatı olacak. Biz, kuru vaatlerde bulunan bir parti değiliz. Hizmet belediyeciliğini Ankara’ya, tüm dünyaya ispatlamış bir partiyiz. Bizim yolumuz millete hizmet yolu, bu yolda bugüne kadar kimseyi ayırmadık, kayırmadık. Gece-gündüz, uzak-yakın, soğuk-sıcak demeden, AK Parti’ye oy vermiş, vermemiş demeden milletimize hizmet ettik. Şimdi bir kez daha, Mamak’ta, Ankara’da, Türkiye’de sizlere hizmet etmeye devam etmek için huzurunuzdayız. Sizlerin desteği ve duasıyla hizmetlerimize devam edeceğimize canı gönülden inanıyorum. Bu akşam belediye başkanımız Mesut Akgül, bugüne kadar yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını sizlerle paylaşacak. Hayırlı, huzurlu ve güven içerisinde bir seçim diliyor, teşrifleriniz için sizlere teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum.”  

mamakadaytoplanti