AK Parti Gençlerin Partisidir

AK Parti Gençlerin Partisidir

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği Vefa Yemeği Programı’na katıldı.

02 Şubat 2014 Pazar günü Altınpark ANFA Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Fatih Şahin’in yanı sıra, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kara, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Alperen Ayar ve kuruluşundan bu yana AK Parti Gençlik Kolları’nda görev yapmış İl ve İlçe Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, İl Başkanı Murat Alparslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Alperen Ayar ve önceki İl Gençlik Kolları Başkanları’nın birer selamlama konuşması yaptığı programda Fatih Şahin, sözlerine “Saygıdeğer İl Başkanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, İl Kadın Kolları Başkanım, İl Gençlik Kolları Başkanım, AK davamıza hizmet etmiş önceki Gençlik Kolları Başkanlarım ve kıymetli genç arkadaşlarım! İl Gençlik Kolları Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu vefa yemeğine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” diyerek başladı.

“Öncelikle bu anlamlı buluşmayı organize eden İl Gençlik Kolları Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Şahin,  “AK Parti Gençliği, sahip olduğu milli ve manevi değerleri muhafaza ederek Türkiye’yi dünya milletler ailesi içerisinde hak ettiği yere taşımayı kendisine görev addetmiş bir gençliktir” dedi. AK Gençliğin her zaman haksız güçlülere karşı haklı güçsüzlerin yanında yer almayı kendisine şiar edindiğine dikkat çeken Şahin, “AK Gençlik, bölgesel bir güç olan ve küresel bir güç olma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş olan ülkemizin, bölgesel ve küresel rekabette en büyük avantajı ve itici gücüdür. AK Gençlik sadece Türkiye’nin değil, dünyanın sayılı gençlik teşkilatlarından biridir. Sizler Türkiye’nin son 12 yılına damgasını vurmuş sessiz devrimin gizli kahramanlarısınız. Ülkemize ve partimize katkılarınızı, emeklerinizi, fedakârlıklarınızı hiç şüphesiz ki tarih yazacaktır. Ancak bu ülke için hep birlikte yapacağımız daha çok şey, yürüyeceğimiz uzun ve kutlu bir yol var” diye konuştu.

ilgenclikvefayemegi3

Fatih Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti değişimin, dönüşümün, yeniliklerin, reformların partisidir. Değişim, dönüşüm ve yenilikleri en çok gençler talep eder ve bunlara en hızlı gençler uyum sağlar. İşte bunun için AK Parti gençlerin partisidir. AK Parti bir dava partisidir, sevda partisidir, ideallerin partisidir. İdeallerine en güçlü şekilde sarılan ve sahip çıkan hep gençler olmuştur. Bu anlamda da AK Parti gençlerin partisidir. AK Parti bir mücadele partisidir ve gençler her zaman mücadelenin hep en ön safında yer alırlar, inançları ve idealleri için göğüslerini siper ederler. AK Parti, üstad Necip Fazıl’ın ifadesiyle, “Kim var?” diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert “ben varım!” cevabını verici, her ferdi “benim olmadığım yerde kimse yoktur!” fikrini besleyici bir dâva ahlâkına…” sahip olan gençliğin partisidir. Ülkemize, insanlığa hizmet etmek için, medeniyet tasavvurumuzu hayata geçirmek için doğru adreste bulunuyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte daha çok çalışacağız, daha hızlı koşacağız, daha fazla terleyeceğiz. Sözlerimin sonunda sizleri saygıyla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.”