“Paralel Yapılara Müsaade Etmeyeceğiz”

“Paralel Yapılara Müsaade Etmeyeceğiz”

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı ile Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından ortaklaşa düzenlenen STK, dernek, vakıf ve esnaf ziyaretlerine katıldı.

17-19 Ocak 2014 tarihleri arasında Strasbourg’ta gerçekleşen ziyaretlerde sivil toplum kuruluşları ve derneklerle bir araya gelen Şahin, “Türk Demokrasi Tarihi ve Darbeler”, “Türkiye’de yaşanan ve planlanan son olaylar” ve “Türkiye’nin son 10 yıldaki ekonomik, sosyal ve kültürel kazanımları” konularında açıklamalarda bulundu.

UETD yöneticileri İskender Arslan ve Mehmet Ardıç’ın organize ettiği, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Strasbourg Derneği, DİTİB Bischwiller Derneği, DİTİB Haguenau Derneği, SEMERKAND Strasbourg Derneği, CİMG Milli Görüş Strasbourg Derneği, DİTİB Selestat Derneği. CİMG Milli Görüş Colmar Derneği. DİTİB Colmar Derneği. Süleymaniye Talebe Yurdu Colmar Derneği, CİMG Milli Görüş Mulhouse Derneği, DİTİB Mulhouse Derneği, CİMG Milli Görüş Belfort Derneği, DİTİB Valentigney Derneği, DİTİB Molsheim Derneği ve DİTİB Obernai Derneği’nde düzenlenen toplantılar, Türk vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşti.

Toplantılarda, Türkiye’de son dönemde yaşanan ve planlanan olayları ve ülkemizin son 10 yılda elde ettiği kazanımları anlatan Şahin, Türk vatandaşların ülkemizin gündemine ve güncel olaylara yönelik sorularını da cevapladı.

Türkiye’de demokrasi ve hukuk dışı yapılanmalara hükümet olarak izin vermeyeceklerini ifade eden Şahin, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarımızdan millî iradeye sahip çıkmalarını istedi. Türkiye’de millet iradesini hiç kimseye ezdirmeyen güçlü bir hükümet bulunduğunu, bunun bazı kesimleri rahatsız ettiğini ifade eden Şahin, “Darbeler ve kaos ortamından beslenenler, millet iradesinin devlet yönetimine hakim olmasından rahatsızlık duysalar da, biz yolumuzdan dönmeyeceğiz” diye konuştu.

strasbourgkolaj

Paralel girişimlere müsaade etmeyeceğiz

Türkiye’de demokrasi kültürünün AK PARTİ ile yeni bir ivme kazandığını ve bundan rahatsız olanların uluslararası destekli ekonomik ve siyasî tuzaklar peşinde koştuklarının altını çizen Şahin, “Türkiye, demokratik kazanımlar noktasında dünyaya örnek oluyor. AK PARTİ, arka arkaya girdiği üçüncü seçimde de oylarını artırarak, dünyaya örnek olacak bir başarıya imza attı. Bu kolay olmadı. Milletimizin desteğiyle başardık. AK PARTİ hükümetlerimiz, 11 yıl boyunca millet iradesine yapılan her türlü saldırıyı boşa çıkardı. Hükümetimizi devirmek için darbe senaryoları hazırlandı. Devlet içine sirayet etmiş örgüt ve çeteler tarafından hükümetimize kastederek kirli ve kanlı provokasyonlar yapıldı. Partimiz kapatılmak istendi. Hukuk dışı yollarla, reformlarımızın önünü kesmek istediler. Bütün bu engellemeler karşısında 11 yıl boyunca dik bir duruş sergiledik. Engelleri ve tehditleri aşarak Türkiye’nin gücünü ve itibarını artırdık. Türkiye’ye 100 milyar liraya yakın ekonomik kayıp yaşatan 17 Aralık’taki darbe girişimini de devre dışı bırakıyoruz. Paralel yapılara müsaade etmeyeceğiz. Gücümüzü milletimizden alıyoruz, siz bizi destekledikçe, sizin iradenize yapılan her türlü saldırının önünde bizi bulacaklar” diye konuştu.

Strasbourg’ta yaşayan Türk esnafları ziyaret ederek onlarla sohbet eden Şahin, vatandaşlarımızın sorunlarıyla tek tek ilgilendi. Türk milletvekillerini Strasbourg’ta görmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirten vatandaşlarımız, devletin halkla buluşmasını sağlayan bu toplantıların devamını istediklerini belirtti.