O, Düşmanına Bile Beddua Etmedi

O, Düşmanına Bile Beddua Etmedi

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği Mevlid Kandili programına katıldı. 11 Ocak 2014 Cumartesi günü, Mamak Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Fatih Şahin’in yanı sıra, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Alperen Ayar, İl Başkan Yardımcısı Selim Cerrah, Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.

ankilmevlid2

Kur’ân-ı Kerim tilaveti, semazen gösterisi ve sunumların yer aldığı programda konuşan Fatih Şahin, Mevlid Kandili’nin medeniyet anlayışımızdaki yerini vurguladı. Fahr-i Kâinat efendimizin bundan 1443. yıl önceki doğumu dünyamıza nasıl hayırlar ve huzur getirdiyse, bugün de Mevlid Kandili’nin ülkemize, tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Şahin, Hz. Peygamberin sevgi, merhamet, kardeşlik, dostluk peygamberi olduğunu belirterek şöyle dedi: “Şair ne güzel ifade etmiş: “Muhabbetten Muhammed oldu hasıl / Muhammedsiz muhabbetten ne hasıl?” O, insanların en hayırlısı idi. Kendi ifadesiyle, “Güzel ahlakı tamamlamak üzere” gönderilmişti. Dost, düşman herkesin emin olarak bildiği bir şahsiyetti. Muhammedü’l-emindi. Doğruluğu, dürüstlüğü, engin hoşgörüsü, merhameti, iyiliği, adaleti, mütevazılığı ile bütün insanlığı kucaklayan örnek bir şahsiyetti. Bir şairin ifadesiyle, “bir kırçiçeğine bile yan bakmayan” yüce bir sevgiye sahipti.”

 Peygamber Efendimizin örnek hayatı ve sünnetinin asırlardır takipçileri tarafından yaşatılarak nesilden nesile aktarıldığını ifade eden Şahin, O’na inanan ümmetin temsilcileri tarafından birçok medeniyet kurulduğunu, bu medeniyet anlayışının güçlü bir şekilde insanlığa hitap ettiğini sözlerine ekledi.

ankilmevlid22

İnsanlığın yeniden kurtuluşu, huzuru, refahı için Hz. Peygamberin sünnetine, örnek yaşantısına, metoduna dört elle sarılmamız gerektiğinin altını çizen Şahin, “Bu uğurda iktidar partisi olarak bizler de, yeni eğitim sistemimizde, Hz. Peygamberin hayatını anlatan Siyer dersini seçimlik ders olarak yerleştirdik ve hamdolsun ki bugün, Siyer dersi en çok seçilen derslerden biri durumunda” diye konuştu. Şahin sözlerine şöyle devam etti: “O düşmanına bile beddua etmeyen, merhametle yaklaşan, ümmetine kardeşler arasında sevgiyi aşılamayı şiar edinmiş ve mesajı ebediyete kadar devam edecek çok yüce bir şahsiyetti. Bugün burada O’nun sünnetine, mesajına ve örnekliğine, AK PARTİ ve AK Gençlik olarak sahip çıktığımızı görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Yüce Allah bize kendisine layık kul, Peygamber Efendimize layık bir ümmet olmayı nasip etsin.”