Cumhuriyetimizi Yeniden İhya Ediyoruz

Cumhuriyetimizi Yeniden İhya Ediyoruz

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Mamak İlçe Danışma Meclisi toplantısına katıldı. 28 Ekim 2013 tarihinde, Mamak Necmettin Erbakan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, gençlik kolları ilçe başkanı Ahmet Zengertaş, Kadın Kolları İlçe Başkan Öznur Demirbilek ve parti teşkilatı katıldı.

mamak ilce foto (10)

 

“Mamak, diğer ilçelere örnek oluyor”

Açılış konuşmasını ilçe başkanı Muhammed Abdullah Özer’in yaptığı toplantıda, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak’a yapılan hizmetler, yatırımlar ve teşkilatın katkılarını anlattı. Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu’nun, teşkilat çalışmaları ve gündemle ilgili yorumlarda bulunduğu konuşmasının ardından söz alan Fatih Şahin, Mamak ilçe teşkilatının diğer ilçelere örnek olacak çalışmaları yaptığından bahsederek, “Benden önce sunum yapan belediye başkanımızın, meclis üyemizin, gençlik kolları ve kadın kolları başkanlarımızın sunumlarından da çok net bir şekilde anlaşılacağı üzere Mamak ilçemiz teşkilatçılık çalışmalarının, diğer bütün ilçelere örnek olarak gösterilebilecek şekilde yürütüldüğü bir ilçe” dedi. Mamak ilçe teşkilatına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Şahin, “Mahalle yönetim kurullarımızdan, ilçe başkanlarımıza, meclis üyelerimizden belediye başkanımıza, tüm AK Parti ailesi mensuplarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

mamak ilce foto (19)

 

Medeniyet köklerimize en uygun sistem: Cumhuriyet

Konuşmasında Cumhuriyet Bayramı’na değinen de Şahin, “Yarın 29 Ekim. Bilhassa kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90’ıncı yıldönümü. Cumhuriyet egemenliğin, yalnızca bir şahsa, bir zümreye, bir etnik gruba, bir felsefî düşüncenin veya bir inancın mensuplarına ait olmadığı; egemenliğin bütün bir millete ait olduğu sistemin ismi” diyerek Cumhuriyetin, bir ülkede yaşayan tüm vatandaşların yönetimde söz sahibi olduğu bir yönetim sistemi olduğunun altını çizdi. Cumhuriyetin, medeniyet köklerimize en mütenasip sistem olduğunu vurgulayan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Geldiğimiz 90. Yılında Cumhuriyetimizi büyütmenin, geliştirmenin, kalkındırmanın gayreti içerisinde olan bir partiyiz. Cumhuriyetin kurucu felsefesini yeniden ihya eden, canlandıran, bu doğrultuda çalışmalar yapan bir partiyiz. Cumhuriyetimizi Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Müslümanı, gayr-ı müslimiyle, başı açığı ve kapalısıyla, doğusuyla ve batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle hep birlikte kurduk. Hep birlikte büyüttük ve bugünlere getirdik. İşte AK Parti, Cumhuriyeti kuran bu düşüncenin, bu felsefenin 21. yüzyılda tecessüm etmiş halidir. AK Parti, Cumhuriyetin en güçlü temsilcisi olan siyasi partidir. Bu doğrultuda çalışmalarımıza, sizlerle birlikte devam edeceğiz. İktidarı devraldığımız günden bugüne kadar ülkemizde sessiz bir devrimi gerçekleştirdik. Ekonomide, kalkınmada, demokratikleşmede, özgürlük alanlarının genişlemesinde, hukukta ülkemize çağ atlattık. Bu sessiz devrimin görünmez mimarları, görünmez neferleri olan sizlere bunları ayrıntısıyla anlatacak değilim. Bu akşam kalkınma, ekonomik ve sosyal refahımızın mimarlarından Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz bizlerle birlikte. Kendisinin bu konuda bizlere anlatacağı çok önemli hususlar olacağı için ben sözlerimi burada sonlandırıyor, Danışma Meclisi toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.”