“Asıl Cevabı Seçimlerde Vereceğiz”

“Asıl Cevabı Seçimlerde Vereceğiz”

AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2013 Eylül ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. 26 Eylül 2013 Çarşamba günü, Mamak Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Fatih Şahin’in yanı sıra, AK Parti Ankara Milletvekillerinden Ahmet İyimaya, Tülay Selamoğlu, Haluk Özdalga ve Seyit Sertçelik, İl Koordinatörü Recep Yıldırım, İl Başkanı Murat Alparslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel ve Büyükşehir Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, Belediye Başkanları ve İl Genel Meclisi’nin aylık çalışmalarını sunduğu toplantıda bir konuşma yapan Fatih Şahin, ülkemizin gündeminde yer alan Gezi Parkı, Demokratikleşme Paketi, yerel seçimler, CHP ve ekonomik ve siyasi istikrarımız gibi konularda yorumlarda bulundu.

Ülke olarak büyük bir başarıyla sürdürdüğümüz ekonomik ve siyasi istikrarımızı bozmak isteyenlerin, zaman zaman bunu kavga ve çatışma ortamına getirmeye çalıştığını belirten Şahin, Gezi Parkı eylemlerinin temelinde, kaos oluşturma isteğinin yattığını belirtti. “Tabiri caizse her yeri yaktılar, yıktılar. Bir Vandalizm, bir vahşet örneği sergilediler. Ki bu yapılar AK Parti iktidarından önce ülkenin çok çeşitli yerlerindeki yeşil ve doğa katliamına hiç ses çıkarmamışlardı.” diyen Şahin, kişi başına düşen yeşil alan konusunda dünyanın en iyi şehirlerinden biri olan Ankara’da da bu olayların yankı bularak yayıldığını ifade etti. Kavaklıdere, Kızılay, Kuğulupark, Kennedy Caddesi’nde de Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı olayların yaşandığına değinen Şahin, bugünlerde de aynı olayların ODTÜ’de canlandırılmaya çalışıldığını altını çizdi.

2

CHP’nin Demokrasi karnesi kötü

“Olayların arkasında CHP’nin çok güçlü bir desteğinin olduğunu görüyoruz. Olayların üzerinden birkaç gün geçtikten sonra yapılan anketlerde, orada bulunan her 4 kişiden 3’ünün CHP’ye oy verdiğini veya gelecek seçimlerde CHP’ye oy vereceğini beyan etti” diyen Şahin, CHP’nin sorunlu demokrasi tarihinde, bu yaşananların aslında çok da şaşırtıcı olmadığını, 27 Mayıs 1960‘tan 27 Nisan 2007’ye gelene kadar birçok olayda, CHP’nin kötü sınav verdiğini ifade etti.

“Yakın tarihte, girdiği hiçbir seçimden başarılı çıkamayan bu yapı, sandıkta bükemediği bileğimizi maalesef sokakta bükmeye çalıştı.” sözleriyle CHP’yi eleştiren Şahin, “Ancak bugüne kadar olduğu gibi, bu olaylarda da halkımız gereken cevabı verdi. En son bu olaylara benzer eylemleri 2007 yılında, Cumhuriyet mitinglerinde yapmışlardı. O zaman da gereken cevabı hem hükümetimiz, hem de 22 Temmuz seçimlerinde halkımız vermişti. Yaşadığımız bu olaylarda da, halkımız olayların henüz sıcak olduğu günlerde, Sayın Başbakanımızı, Kuzey Afrika ziyareti dönüşünde, hem Ankara’da hem İstanbul’da bağrına bastı. Böylece bu olaylara cevabını açıkça göstermiş oldu.” dedi.

3

Ankara, liderine sahip çıktı

Bu desteğinden ve gayretinden dolayı AK Parti Ankara İl Teşkilatı’na teşekkür eden Şahin, “Hem karşılama hem de “Milli İradeye Saygı” mitinginde demokrasi tarihimize geçecek bir hassasiyet gösterdik. Hepimiz, partimizin, liderimizin yanında durduk.” diye konuştu.

Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Asıl cevabı ise yaklaşan yerel seçimlerde vereceğiz. Onların sesi çok çıkıyor, bağırıyorlar, çağırıyorlar diye, yakıyorlar, yıkıyorlar diye meydanı onlara bırakacak değiliz. Siyasetin kuralları içerisinde, hukuk ve demokrasi içerisinde, bir kez daha gereken cevabı onlara hep beraber vereceğiz. Bu konuda ümitvar olmamamızı gerektirecek hiçbir neden yok. Sandık yönetim kurullarımızdan il başkanımıza kadar, belediye meclis üyelerimizden ilçe belediye başkanlarımız ve büyükşehir belediye başkanımıza kadar, hem teşkilatlarımız, hem de yerel yöneticilerimiz büyük bir birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk içerisinde bugüne kadar çalıştık ve inşallah bundan sonra da hep beraber seçimlere hazırlanacağız. Gerek ana kademe, gerek gençlik kolları, gerekse teşkilatımız yapmış olduğu çalışmaları aktardılar. Allah’ın izniyle şimdiye kadar girdiğimiz 3 genel seçim, 2 yerel seçimde olduğu gibi, halkımızdan büyük bir teveccüh göreceğimize canı gönülden inanıyorum.”

“Tabi tüm bunların yanında, kurulduğumuz günden bu yana ortaya koyduğumuz Demokrasi vizyonu çerçevesinde, ülke siyasetinde de birtakım gelişmeler yaşanıyor. Allah’a şükürler olsun ki, 2013 yılı başından bu yana hiçbir ocağa ateş düşmedi. Şehit haberleri artık gelmiyor. Bu topraklar için, hepimiz için büyük bir kazanım elde ettik. Bu ülkeye çok büyük hizmetler yaparken ve çok büyük değişimlere imza atarken, maalesef gelen şehit haberleriyle yüreğimiz burkuluyor, huzurumuz kaçıyor ve enerjimiz azalıyordu. Allah’a şükür, artık bütün motivasyonumuzu, bütün enerjimizi ülkemizi kalkındırmaya, gelişmeye, büyütmeye harcıyoruz.”

Demokratikleşme Paketi birçok yaraya merhem olacak

“Yine gündemde olan bir başka konu ise, Demokratikleşme Paketi. Şimdiye kadarki en büyük, en kapsamlı Demokratikleşeme Paketi’ni, 30 Eylül 2013 Pazartesi günü Sayın Başbakanımız açıklayacaklar. İçerisinde yapılması gereken yasal değişikliklerin, daha alt düzeyde mevzuat değişiklikleriyle halledilebilecek meselelerin olduğu, yönetmeliklerle, tüzüklerle, Bakanlar Kurulu kararlarıyla inşallah birçok yaraya merhem olacak Demokratikleşme Paketi’ni kamuoyuyla paylaşacağız. Bu çerçevede parlamento olarak da gerekenleri yapacağız. İlgili bakanlıklar da üzerlerine düşenleri gerçekleştirecekler.”

“Türkiye’nin büyümesinden, kalkınmasından, gelişmesinden rahatsızlık duyanların, ülkemizin ekonomik ve siyasi istikrarını sekteye uğratmaya çalışmaları, huzur ve sükûnunu bozmaya çalışmaları, bizlerin sayesinde bir kez daha boşa çıktı ve boşa çıkacak.
Tüm bunlara gereken cevabı yaklaşan yerel seçimlerde vermemiz gerektiğini sizlere bir kez daha hatırlatıyor, danışma meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.”

4