Bayram Neşemizi Paylaşarak Çoğaltalım

Bayram Neşemizi Paylaşarak Çoğaltalım

AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ramazan Bayramı’nı geçirdiği Çanakkale’de bayramlaşma törenlerine katılarak, il ve ilçe yöneticileri, parti teşkilatı ve vatandaşlarla bir araya geldi.

cankaymakam

Hem Bayramlaşma Hem Vedalaşma

AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, bayramın birinci günü, memleketi Çanakkale’nin Çan ilçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Menderes Parkı’nda gerçekleşen bayramlaşma törenine Çan Kaymakamı Yakup Tat, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, ilçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, MHP İl Genel Meclis Üyesi Halil Turan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Karagöz, CHP İlçe Başkanı İmalettin Meriç, MHP İlçe Başkanı Fikri Yılmaz, kamu kurum çalışanları ve işadamları katıldı.

Bayramlaşma töreninde, tayini Çankırı’ya çıkan Çan Kaymakamı Yakup Tat için de veda töreni düzenlendi. Çan’da geçirdiği 10 aylık görev süresince duyduğu memnuniyeti dile getiren Tat, Çan sakinlerinden helallik diledi. Çan ilçesine yaptığı katkılardan dolayı Yakup Tat’a teşekkür eden Fatih Şahin, yeni görevinde başarılar diledi.

“Bayram neşemizi paylaşarak çoğaltalım”

canbayramlasma11

AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, memleketi Çanakkale’de hemşehrileriyle bayramlaştı. AK Parti Çan İlçe Teşkilatı tarafından bayramın birinci günü gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Fatih Şahin’in yanı sıra, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, İl Kadın Kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Çan İlçe Başkanı Mustafa Karagöz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aynur Subaşı, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Şenol Tabak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Sadece omuzlarımızı değil, ruhlarımızı da birleştirdik”

Fatih Şahin, Menderes Parkı’nda gerçekleşen bayramlaşma töreninde parti teşkilatının ve vatandaşların bayramını kutladı. Özlemle beklediğimiz Ramazan ayının ruhumuzu ve bedenimizi temizleyerek kötü düşüncelerden arındırdığını ifade eden Şahin, “Hep iyiye, daha iyiye ve güzele yöneldik. Başta ailemiz olmak üzere, eşimize, dostumuza, akrabalarımıza, çevremize yönelik sorumluluklarımızı hatırladık. Ramazan ayını ibadetlerle, çok yoğun bir manevi atmosfer içinde geçirdik. Çocuk sesleriyle cıvıl cıvıl neşelenen teravihlerde, camilerde hep beraber saf tuttuk. Tuttuğumuz bu saflarda yalnızca omuzlarımızı değil, aynı zamanda yüreklerimizi birleştirdik.” diye konuştu. Verdiğimiz sadakalarla, zekâtlarla kazancımızı temiz ve bereketli kıldığımızı vurgulayan Şahin, Ramazan ayındaki kazanımlarımızı diğer on bir ayda da devam ettirdiğimiz takdirde, Ramazan ayının kazanımlarına gerçek anlamda sahip olacağımızı belirtti. Şahin, şöyle konuştu: “Ramazan ayında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da yoğunlaştırdık. Birbirimizin sofrasına misafir olduk. Birlikte iftarlarımızı açtık, sahurlar yaptık. Fakir fukaranın, garip gurebanın sofrasına misafir olduk. Ramazan ayında tüm bu hasletlerimizi, unuttuğumuz değerlerimizi yeniden ihya ettik. Kaybettiğimiz dostluklarımızı, arkadaşlıklarımızı, kardeşliklerimizi yeniden kazandık. Ve bu güzel ayın sonunda bayramımızı hep birlikte idrak ediyoruz. Bayram, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk demektir.a Bundan sonra yapmamız gereken; Ramazanda kazandıklarımızı, senenin on bir ayına yaymaktır. Eğer bunu gerçekleştirebilirsek, ihtiyaç duyduğumuz dayanışmayı, birliği, beraberliği, kardeşliği on bir aya yayabilirsek, Ramazan ayı gerçek anlamda bizim için bir kazanım olur. Bugün burada, bu dostluğun, bu kardeşliğin güzel bir nişanesi olarak, hep birlikte bayramlaşmamızı gerçekleştiriyoruz.”

canbayramlasma2 (2)

AK Gönüllere Teşekkür

“Burada, kuruluşundan bugüne kadar partimize destek vermiş teşkilat mensuplarımız, çok kıymetli AK gönüllüler var. AK davanın AK yolcuları bu arkadaşlarımıza, bir kez daha burada teşekkür ediyorum. “

İlçe başkanına başsağlığı

“Bu güzel ayda bir başka ilahi emrin gereği olarak, gerek teşkilat mensuplarımızdan, gerekse yakınlarımızdan kaybettiklerimiz oldu. Özellikle ilçe başkanımız Mustafa Karagöz’ün değerli babası Ali Karagöz’ü, Ramazanın son günlerinde ebedi âleme yolcu ettik. Kendisine Allah’tan rahmet, Mustafa Bey başta olmak üzere ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah mekânını cennet eylesin.”

“İslam dünyası için daha fazla çalışmalıyız”

“Sizlere, AK davanın çilekeş yolcularına, hayırlı, bereketli, uzun ömürler diliyorum. Bizler, Rabbimizin verdiği nimetlerle oruçlarımızı açtık, ibadetlerimizi yaptık, bugün bayramı idrak ediyoruz. Ancak, İslam coğrafyasının birçok bölgesinde, Suriye’de, Mısır’da, Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Myanmar’da, Eritre’de Müslüman kardeşlerimiz bizim sahip olduğumuz nimetlerden mahrum olarak Ramazanlarını geçirdiler, bayramı beklediler. Ama maalesef birçoğu bayramı göremedi. Yaşadıkları yoksunluk, sadece bizim sahip olduğumuz nimetlere sahip olmamak değildi. Zalimlerin zulmü altında inim inim inlediler. Şimdi onlar için daha fazla çalışma, sorumluluklarımızı daha fazla yerine getirme, fert fert onlara dua etme zamanıdır.”

“Mazlumların sesi olan bir liderimiz var”

“Bizler ülkemizde, birlik, beraberlik içerisinde bir Ramazan ayı geçirdik, bayramı idrak ediyoruz. 10 yıldır ülkemiz büyük bir değişim yaşıyor. Demokratikleşme yolunda sorunlarımızı çözüyoruz. Ulaşımda, sağlıkta ve daha birçok alanda büyük değişimleri, sizlerin katkıları, destekleri ve emekleriyle gerçekleştirdik. Partimiz ve Genel Başkanımız, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada mazlumların yanında yer alarak, onların sesi oldu. Partimizin ve Genel Başkanımızın bu duruşu bize büyük bir şevk, büyük bir gayret veriyor. Böyle bir partinin, böyle bir Genel Başkanın teşkilatı olmaktan dolayı hepimiz büyük bir gurur duyuyor ve gönül huzuru içinde yaşıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. Tarih bize çok önemli bir misyon yüklüyor. Hiçbirimiz bu misyondan, bu vizyondan kaçamayız. Bizler, Türk milletini son 10 yılda ayağa kaldırarak, aynı zamanda İslam âleminin de ümitlerini yeşertmiş, ayağa kaldırmış olduk. Ülkemizi 10 yıl önce devraldığımız yerden daha ileriye taşıdık. İnşallah bundan sonra daha da ileriye götüreceğiz. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bütün günlerinizin bayram, bütün gecelerinizin Kadir olmasını temenni ediyor, hepinizin bayramını bir kez daha tebrik ediyorum.”

Türkiye’deki Değişimi Gerçekleştiren Kadrolar

canimamhatip

AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Çanakkale’de, Çan İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nce düzenlenen buluşma günü etkinliğine katıldı.

Çan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Çan İmam Hatip Lisesi mezunları buluşma günü etkinliğinde, okulda görev yapmış ve yapan öğretmenler, müdür ve yöneticiler ile okulda eğitim görmüş, mezun olmuş öğrenciler buluştu. 1997’de Çan İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in yanı sıra, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Mustafa Akkuş, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Osman Şahin, Yeşilay Çanakkale İl Temsilcisi Sabri Karakaya ile birlikte komşu ilçe Biga İmam Hatip Lisesi’nden mezun Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Davut Gazi Benli, Çan İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şahin, Çan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şaban Dur, çok sayıda eski ve yeni mezun da katıldı.

canimamhatipdernek

Çan İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şahin, açılış konuşmasında, bu yıl birincisi düzenlenen mezunlar buluşmasının gelenekselleşmesini arzu ettiklerini söyledi. Çan İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan herkesi, mezun oldukları okulun gelişmesi için katkıda bulunmaya çağıran Şahin, tüm katılımcıların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Programda konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, İmam Hatip ruhunun bambaşka bir ruh olduğunu söyleyerek, “İmam Hatip Liseleri bin yıllık medeniyet ve kültürümüzü yaşatan okullardır. Bu okullarda ortak değerlerimizi bütünleştiren, bu değerler etrafında kenetlenen millî bir ruh yetişiyor. Bu ruh, Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş-ı Veli’nin mirasıdır. Mehmet Akif Ersoy’un, Necip Fazıl Kısakürek’in savunduğu, koruduğu ve ileriye taşıdığı bu mirasın misyonunu ve vizyonunu İmam Hatip Liseleri temsil ediyor.” dedi.

Ülkemizde 10 yıldır yaşanan değişimin altını çizen Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu değişimi gerçekleştiren İmam Hatip ruhu, İmam Hatip kadrolarıdır. Çan’daki değişimi gerçekleştiren ruh da İmam Hatip ruhudur. Ben buradan belediye başkanımıza hizmetlerinden ve okulumuzu temsillerinden dolayı hepiniz adına şükranlarımı sunuyorum.”
Çan İmam Hatip Lisesi mezunları buluşma günü etkinliği, pilav ve ayran ikramıyla sona erdi.