Sincan 5. Yağlı Güreş Şöleni

Sincan 5. Yağlı Güreş Şöleni

Sincan 5. Yağlı Güreş Şöleni

652. Tarihi Kırkpınar güreşleri öncesinde son sınav olan 5. Sincan Yağlı Güreşleri, Sincan Şehir Stadyumu’nda gerçekleşti. Güreş şölenine, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Olimpiyat Eski Şampiyonu Bayram Şit ve çok sayıda vatandaş katıldı.

400 sporcunun ter döktüğü güreşler; küçük, orta, büyük boy, minik, teşvik, deste boy, ayak, baş altı ve baş olmak üzere 13 siklette yapıldı. Yarı finalde Mehmet Yeşil’i eleyen Savaş Yıldırım ile Kaan Kaya’yı eleyen Ünal Karaman başpehlivanlık için finalde karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen final bölümünde gülen taraf Ünal Karaman oldu.

sincan5yagligureslerhbr

Fatih Şahin, atasporuna olan desteklerinden dolayı Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya, organizasyona gösterdikleri ilgiden dolayı da Sincanlı güreşseverlere teşekkür etti.

Dereceye giren güreşçilere, Ankara Milletvekili Fatih Şahin, İl Başkanı Murat Alparslan, Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ ve Belediye Başkanı Mustafa Tuna tarafından madalyalarının takdim edilmesinin ardından program sona erdi.