Kırım Sudak Parkı Mamak’ta Açıldı

Kırım Sudak Parkı Mamak’ta Açıldı

Mamak Belediye Başkanlığı tarafından Engelli Vatandaşlara uygun olarak dizayn edilen Kırım Sudak Parkı, yapılan törenle hizmete açıldı.

Mamak Belediyesi’nin 2008 yılında kardeş belediye olduğu Kırım’ın Sudak Belediyesi adına yaptırılan parkın açılışına, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Sudak Belediye Başkanı Viladimir Nikolayeviç Serov, Sudak Belediye Heyeti, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Mamak Belediye Başkan Vekili Erdal Ak, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

mamakparkacilis1

Törende konuşan Şahin, AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye’nin her alanda büyük bir değişim yaşadığını dile getirdi. AK Parti’nin bir kesimin ya da ideolojinin değil, tüm Türkiye’nin, yedi bölge ve 81 ilin, kuzeyin güneyin, doğunun batının partisi olduğunu belirtti. AK Parti’nin bir hizmet partisi olduğunun altını çizen Şahin “Bugün açılışı için burada bulunduğumuz Mamak Belediyesi’nin ilçemize kazandırdığı bu park vesilesiyle bir kez daha görüyoruz ki AK Belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden bir tanesi de Mamak Belediyesi’dir. Biz milletvekilleri olarak Mamak Belediyesi’nin açılışlarına yetişmekte güçlük çekiyoruz. Bundan dolayı Başkanımıza, Mamak’a ve Ankara’ya olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara Milletvekili Fatih Şahin, iki ülke arasındaki dostluk bağının gelişmesine katkıda bulunacağına inandığı Kırım Sudak Parkı’nın, bu yolda atılan son adım olmaması dileğini ifade etti. Bu ve benzeri sosyal tesislerin dostluk köprülerinin sağlamlaştırılmasına hizmet etmesi temennisiyle yaptıkları hizmetlerden dolayı Sudak Belediye Başkanı Viladimir Nikolayeviç Serov ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e teşekkür etti.

mamakparkacilis2