21. Haymana Kaplıca Festivali Başladı

21. Haymana Kaplıca Festivali Başladı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Haymana Kaplıca Festivali 28 Haziran 2013 Cuma günü başladı.

Bu yıl “Suyun Şifaya Dönüştüğü Yer” sloganı ile gerçekleştirilecek olan festivalin açılış programına, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan,  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel, İlçe Belediye Başkanı Hacı Aysu, İlçe Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte konuşan Fatih Şahin, her yıl düzenlenen festivalin giderek daha coşkulu bir şekilde kutlandığını belirterek, organizasyonun Ankara ve Haymana için hayırlı olmasını diledi. Konuşmasının devamında Şahin, ülkeye hizmet noktasında artan görev bilinci ve elde edilen başarıların yaşattığı tatmin duygusunun asla rehavete kapılmalarına neden olmayacağını, bu şekildeki istikrarla yürütülen görev anlayışının da Haymana’nın marka ilçe olmasına vesile olmasını arzu ettiğini dile getirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Haymana’da yapılacak olan AVM, Toplu Konut ve Termal Otellerin temel atma törenleri gerçekleştirildi.

Kültür Bakanlığı Sanatçıları Orhan Ural ve Nazlı Öksüz ile Songül Karlı’nın konser verdiği şenlik havasında geçen festivalde, sanatçıların söylediği şarkılara eşlik eden vatandaşlar organizasyon sırasında doyasıya eğlendiler.