Şehit Ailesine Ziyaret

Şehit Ailesine Ziyaret

2 Haziran 2013 tarihinde TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Çanakkale ziyaretleri çerçevesinde Çan İlçesi Duman Köyü’nde, Hacı Munise Kaya adına Damadı Ahmet Parlak ve Oğlu Hamdi Kaya tarafından yaptırılan Çeşme’yi dualar eşliğinde açtı.

dumancesmeacilisi1

Köylüler kendileri için anlamlı olan bu günde, yanlarında olan Şahin’in yanı sıra Çan İlçe Başkanı Mustafa Karagöz, Çan Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Çan Belediye Meclis Üyelerine de teşekkür ettiler.

Beraberindeki teşkilat mensuplarıyla birlikte, Duman Köyü ve Terzialan Beldesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve birlik, beraberliğin sembolü nazarıyla bakılan Köy Hayırlarına katılan Şahin, bir masa etrafında toplanıp yemek yeyip içmekten daha çok şey ifade eden bu geleneğin uzun yıllar bütün köylüyü “huzur ve kardeşlik” paydasında buluşturmasını temenni etti.

cankoyhayri

Köy halkının samimi, güleryüzlü ve içten evsahipliği nedeniyle teşekkür eden Fatih Şahin, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Çan Kaymakamı Yakup Tat, Çan Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, Çan İlçe Başkanı Mustafa Karagöz ve Teşkilat Üyeleriyle birlikte Terzialan beldesinde bulunan Şehit Binbaşı Ercan Kurt’un ailesini ziyaret etti. Şahin, Kurt ailesinin oğullarının ulaştığı mertebenin yüksekliğine dikkat çekerek, evlat acısı nedeniyle yaşadıkları üzüntüyü yürekten paylaştığını ifade etti. Şahin ve beraberindekiler, Binbaşı Kurt’un şehadetinin 2. yılı vesilesiyle okunan Mevlid-i Şerif’in ardından Belde’den ayrıldı.