Çan’da Başpehlivan Değişmedi

Çan’da Başpehlivan Değişmedi

TRT Spor ve Rumeli TV tarafından canlı yayınla ekrana getirilen Çan Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri, çevre şehirlerden ve yurdun çeşitli yerlerinden gelen güreşseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. 41 Başpehlivan ve 522 Pehlivanın kıyasıya yarıştığı zorlu mücadele sonunda, geçen sene de ipi göğüsleyen Ali Gürbüz ikinci kez Başpehlivan oldu.

can2yaglikupa

 

1 Haziran 2013 Cumartesi günü düzenlenen Çan Belediyesi güreşlerine, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, AK Parti Çanakkale  İl Başkanı Muzaffer Kutlu, Çan İlçe Başkanı Mustafa Karagöz, Çan Kaymakamı Yakup Tat, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Çan Güreşleri Ağası Yakup Köse, diğer güreş ağalarının yanı sıra çevre belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve binlerce güreş sever katıldı.

can2yagliprotokol

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu yaptığı açılış konuşmasında, “650 yıldır ecdadın yaşattığı ata sporuna sahip çıkarak, onu Çan’da yaşatmanın Çanlılar için gurur verici ve de çok önemli bir değer olduğunun altını çizerek, er meydanında pehlivanlara başarılar diledi.”

Belediye Başkanı Kuzu geçen sene 39 başpehlivan ve 300’e yakın pehlivan ile gerçekleştirdikleri güreşleri, bu sene 41 başpehlivan ve 522 pehlivan ile gerçekleştirdiklerini söyleyerek, güreşleri izlemeye gelen binlerce kişiye de iyi seyirler diledi.

Çan Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşlerinde şampiyonlara verilen kupaların yanı sıra, çeşitli kategorilerde dereceye giren pehlivanlara madalyalar verildi.

can2yaglikupa