Ankara Engellilere Destek Şöleni

Ankara Engellilere Destek Şöleni

AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen Geleneksel 3. Engelliler Şöleni, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tesislerinde gerçekleşti.

Programa, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti MKYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal, MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Abdulkadir Aksu, MKYK Üyesi Çiğdem Karaaslan, Ankara Milletvekilleri Ülker Güzel ve Emrullah İşler, Ağrı Milletvekili Fatma Salman, İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Siirt Milletvekili Osman Ören, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Teşkilat Koordinatörü Recep Yıldırım, Belediye Başkanları, eski milli sporcular Halil Mutlu ve Şeref Eroğlu ile sanatçı Faik Öztürk ve çok sayıda davetli katıldılar.

3engellisoleni

Şölen kapsamında düzenlenen futbol karşılaşmalarının ilk maçında Zihinsel Engelliler ve Bedensel Engelliler Futbol Takımları’nın karma oyuncuları ile karşılaşan Milletvekilleri ve eski sporcular, karşılaşmayı 4-3 kaybetti. Dünya şampiyonu olan İşitme Engelliler futbol takımı ile Milletvekilleri ve sporcu karmasından oluşan futbol takımı arasında oynanan maç ise 6-6 beraberlikle sona erdi.

Futbol karşılaşmalarının ardından organizasyonda yer alan tüm sporculara plaket takdim edildi. Seramoninin akabinde yapılan ikramlarla etkinlik sona erdi.