Siyasete Futbol Karıştı

Siyasete Futbol Karıştı

Her ne kadar siyasi arenada farklı görüşleri savunsalarda, yeşil sahada ebedi dost Onlar…

Takım elbiseleri ile görmeye alışkın olduğumuz milletvekilleri, bu kez eşofmanları ve formalarıyla Parlamento Dergisi Nisan 2013 sayısını renklendirdiler.

1999 yılında dönemin İstanbul Milletvekili Yusuf Namoğlu’nun girişimleri ile Meclisspor adıyla çalışmalara başlayan futbol takımı, 2005 yılına gelindiğinde dernekleşti ve “Parlamanterler Spor Kulübü Derneği Futbol Takımı” adını aldı.

TBMM Futbol Takımı 2. Gün (3)

Parlamento Dergisi Yazarı Zeynep Yiğit, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde yapılan maç öncesi antrenmanda futbol takımında bulunan milletvekilleri ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

2007 yılından bu yana derneğin başkanlığını yapan Giresun Milletvekili Adem Tatlı, derneğin sadece futbol amaçlı kurulmadığına işaret ederek, “Ülkemizin tanıtımını yapmayı, lobi faaliyetlerinde bulunmayı, Türkiye’nin uluslararası alanda kazandığı ivmeye katkı yapmayı da amaçlıyoruz. Bu hedefler doğrultusunda organizasyonlar yapıyoruz” dedi. Milletvekillerinin hem spor yapması, hem de stresten uzaklaşması amacıyla gerçekleştirilen antrenman ve maçların, Meclis çalışmalarını engellemeyecek şekilde düzenlendiğini vurgulayan Tatlı, spor sayesinde birbirimizi daha yakından tanıma imkanı buluyoruz. Farklı partilerden milletvekilleri arasında çok güzel dostluklar oluşuyor. Türkiye, Meclis takımı ile bir çok ülkeye Parlamento tarafından takım oluşturulması noktasında öncülük etti. Yabancı parlamanterlerle yaptığımız futbol karşılaşmaları uluslararası dostluk ilişkilerinin kurulması ve ülkemizin tanıtımı için büyük önem taşıyor diyerek sözlerini tamamladı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin ise, antrenmanlar, “milletvekili arkadaşlarımızla bir araya gelerek ilişkilerimizi derinleştirmek, dostluk bağlarımızı güçlendirmek için çok güzel bir ortam. Hepimiz çok yoğun çalışıyoruz ve çalışma stresimizi bu vesileyle atmış oluyoruz. Bedenen ve ruhen kendimizi daha iyi, daha dinç hissediyoruz. Meclis’te ilk dönemim olduğu için takımdaki en yeni oyunculardan biriyim. Orta sahada oynuyorum ve bu dönem yapılan tüm maçlarda yer aldım” dedi.

2002 yılından bu yana futbol takımında olan ve gençlerin takıma dinamizm kattığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ise, “bu dönem pek çok genç milletvekili var. Tecrübeliler ve gençlerin birlikte oluşturduğu kadromuzla hem ülkelerarası dostluk ve barışın geliştirilmesine katkı sağlamak, hem de ülkemizi en iy şekilde temsil etmek azmindeyiz” dedi.

Parlamento Dergisi Nisan 2013 Meclisspor Söyleşi