Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi Açıldı

Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi Açıldı

Halkın ihtiyaçlarına cevap verebilmesi adına geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi’nin resmi açılışı 12 Nisan 2013 Cuma günü gerçekleştirildi.

Açılışa Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Ali Babacan, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Milletvekilleri Tülay Selamoğlu ve Cevdet Erdöl, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Ferdai Polat, Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

IMG_0349

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, açılışı yapılan hastanenin modern cihazlarla donatıldığını ve bölge insanına çağa yakışan hizmet verdiğini söyledi. Babacan, Türkiye’nin son 10 yılda büyük atılım gerçekleştirdiğini ve dönüşüm yaşadığını, başta eğitim ve sağlık olmak üzere birçok alanda önemli reformlar gerçekleştirildiğini belirtti.

Konuşmasına AK Parti iktidarı döneminde sağlık alanında yapılan devrimlerin önemine dikkat çekerek başlayan Fatih Şahin ise, uygulanan politikalarla beraber köklü bir değişim yaşandığını ve özellikle vatandaşı zorda bırakan bürokratik uygulamalara son verildiğini belirtti. Yapılan reformlardan örnekler vermeye devam eden Şahin, “SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nı tek çatı altında topladık. Sağlık Karnesini kaldırarak sadece T.C. Kimlik Numarası ile yurdumuzun her yerinde sağlık hizmetlerine erişimin yolunu açtık. Yeşil Kart kapsamını genişleterek tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden yararlanmasının yolunu açtık. Zor iklim koşullarında bile uçak, helikopter ve kar paletli ambulanslarla hastalarımıza en kaliteli hizmetin, en kısa sürede ulaşmasını sağladık” dedi. Şahin, Devlet Hastanesinin Şereflikoçhisar’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek hastanenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

IMG_0779

Açılış töreninin ardından Belediye eski Başkanı Abdülkadir Ünlü’nün bağışı ile Şereflikoçhisar’da yapılacak olan Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi.  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, rahatsızlığı nedeniyle törene katılamayan Ünlü’nün kızını telefonla arayarak yapılan yardımlardan dolayı teşekkürlerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti.