Medeniyetin İhyası ve Gençlik

Medeniyetin İhyası ve Gençlik

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, 9 Mart 2013 Cumartesi günü Kubbe-Der tarafından Hamamönü Kabakçı Konağında düzenlenen “Medeniyetin İhyası ve Gençlik 2″ konulu söyleşiye katıldı.

Üniversite gençlerinin büyük ilgi gösterdiği program, medeniyet kavramı, medeniyetin ihyası, medeniyetin ihyasında gençliğin rolü konuluları üzerinde yoğunlaştı.

Kadim bir medeniyetin mensubu olduğumuzu ifade eden Fatih Şahin, medeniyetimizin ihyası, yeniden yorumlanması, etken ve etkin kılınması için ihtiyaç duyduğumuz güç, imkân ve potansiyelin bu topraklarda mevcut olduğunun altını çizdi. Yerli ve milli damarın harekete geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, kendi imkânlarımızı yeniden keşfetmemiz gerektiğini ifade etti.

Medeniyet, kültür, tarih, millet ve benzeri kavramlar ve bunların birbirleriyle ilişkisi konusunda ilerleyen ve medeniyetler çatışması, medeniyetlerin karşılaşması/etkileşimi gibi kavramlar çerçevesinde derinleşen söyleşinin sonunda Şahin katılımcıların sorularını cevapladı.

Kubbe-Der’in düzenlemiş olduğu program vesilesiyle üniversiteli gençlerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Şahin, Kubbe Der’e ve katılımcılara yeniden bir araya gelme ümidini dile getirerek programdan ayrıldı.

kubbederhaber