Gölbaşı Şubat ayı İlçe Danışma Meclisi

Gölbaşı Şubat ayı İlçe Danışma Meclisi

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı tarafından 16 Şubat 2013 Cumartesi günü yapılan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, yoğun bir katılımla Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in yanı sıra, Ankara Milletvekilleri Ülker Güzel, Emrullah İşler, Tülay Selamoğlu, Ankara İl Koordinatörü Recep Yıldırım, Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Nail Çimen ve Burak Ceylan, İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Fatih Duruay ve Hakan Han Özcan, İlçe eski Başkanları Ramazan Şimşek ve Asker Yıldız, İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif Özer, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Selim Akceylan ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

golbasisubatdanismahbr1

Toplantıda söz alan Şahin, “AK Parti’yi gerek Ülke siyasetinde gerekse Dünya siyasetinde ayrıcalıklı bir yere koyan en önemli unsurlardan bir tanesi teşkilattır. Partimizi 10 yıl içerisinde Genel Başkanıyla beraber bir dünya markası haline getiren faktörlerin en başında teşkilatımız gelmektedir.” dedi.

Son 10 yılda ekonomide, sağlıkta, adalette, tarımda ve ulaştırmada yaşanan gelişmelere de değinen Şahin, “Geride bıraktığımız 10-11 yıl içerisinde Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde AK Kadrolar bu ülkenin çehresini değiştirdi. Bugün artık Türkiye bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumuna ulaştı. Sadece kendi halkının değil, tüm mazlum halklarında sesi olmaya başladı. İnşallah bugüne kadar yaptıklarımızla yetinmeyip bundan sonra çok daha fazlasını yapabilmek adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu başarının isimsiz kahramanları olan siz değerli teşkilat mensuplarına, şahsım ve Partim adına teşekkür ederim” dedi.

Şahin, Bizim ülkemize ve dünyaya damga vuran bir hizmet anlayışımız var. Biz bir ideoloji partisi değiliz. Ancak bizim siyasal bir kimliğimiz var biz Muhafazakâr Demokrat bir partiyiz. Geçtiğimiz yüzyılda Necip Fazıl’ın, Mehmet Akif’in, daha eskilerde Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bayram’ın bayraktarlığını yaptığı “Halk’a hizmet Hakk’a hizmettir” düsturunun günümüzdeki temsilcileri bizleriz. Bu hizmet anlayışımızın üçlü bir sac ayağı var. Bunlardan birisi Merkezi Hükümetimiz, bir diğeri Büyükşehir Belediyemiz ve diğeri de İlçe Belediyeleri. Gölbaşı Ankara’nın Güney yakasında, büyüme aslarından en önemli bir tanesinin üzerinde yer alıyor. Bu yüzden inşallah önümüzdeki yerel seçimlerde büyüyen ve gelişen Gölbaşı için en iyi hizmetlerin yapılması adına eksik olan sac ayağını hep beraber tamamlayacağız. Bu akşam burada olmanız, zaman ayırmış olmanız, heyecanınızı ve azminizi bu salona yansıtmış olmanız, bunu gerçekleştirebileceğimizin en büyük göstergesidir. Hep beraber el ele omuz omuza bunu başaracağız.

Tabi yakın hedeflerimizden bir tanesi de, 2011 seçimlerinde halkımıza söz verdiğimiz sivil ve demokratik bir anayasadır. Bu konuda bugünlerde çok önemli adımlar atılarak önemli mesafeler kat edildi. Ülkemizin demokratikleşmesi için, özgürlük alanlarının genişlemesi için, insan hakları ihlallerinin ortadan kalkması için iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana çok önemli adımlar attık. Bugün geldiğimiz noktada asırlardır birlikte yaşama kültürümüzün bir nişanesi olan kardeşliğimizi daha da pekiştirmek ve güçlendirmek için çok önemli bir noktaya gelmiş bulunmaktayız. İnşallah ülkemizde diğer sorunlarında çözülmesi için yeni sivil, demokratik, katılımcı ve özgürlükçü bir anayasayı hep beraber kazandıracağız diyerek konuşmasını tamamladı.

Program önceki dönemde görev yapan İlçe Başkanlarına plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

golbasisubatdanismahbr