Çankaya’da Vefa Gecesi

Çankaya’da Vefa Gecesi

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, 15 Şubat Cuma günü düzenlenen ve AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar Çankaya İlçe Teşkilatında emeği geçen yöneticilerin bir araya geldiği vefa gecesine katıldı.

Gecede ayrıca Ankara Milletvekilleri Ülker Güzel ve Tülay Selamoğlu, İl Başkanı Murat Alparslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İl Başkan Yardımcıları Samir Altunkaynak ve Ayhan Yılmaz, İl Yönetim kurulu Üyesi Alaaddin Varol, İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Ölmez, İlçe Kadın Kolları Başkanı Giray Sakaoğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Resul Yıldırımer ve kuruluşundan bu yana teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yapmış teşkilat mensupları ile İl ve İlçe eski Başkanları yer aldı.

cankayavefagecesi

Ankara Milletvekili Şahin gecede yaptığı konuşmada;  “14 Ağustos 2001 yılında kurulan partimizin bu sene inşallah 12. Kuruluş Yılını kutlayacağız. Partimizin kurulduğu dönemde ülkemiz ekonomik ve siyasal olarak çok zor bir süreçten geçmekteydi. Genel olarak 90’lı yıllar maalesef koalisyon hükümetleriyle istikrarsız bir biçimde kayıp yıllar olarak tarihe geçti. Gerek anti demokratik uygulamalarıyla, gerekse uygulanan ekonomi politikalarıyla ülkemiz yarınını göremez bir halde büyük bir çıkmazın içerisine doğru sürüklenmişti. Hemen akabinde 28 Şubat’ta millet iradesini hiçe sayan post modern darbe gerçekleştirildi. İşte AK Parti, vesayet organların çok güçlü olduğu, haksızlıkların ve adaletsizliklerin sıklıkla yaşandığı bu dönemde bu toprakların gücünün ve potansiyelinin bir keşfi olarak, bir farkındalık güneşi olarak Türk siyasi hayatına doğdu. Kuruluşundan çok kısa bir süre sonra Halkımızın büyük teveccühü ile birlikte AK Partinin iktidara gelmesiyle Türkiye için o kayıp yılların telafisi anlamına gelen yeni bir süreç başladı” dedi.

AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin bugün geldiği noktaya değinen Şahin, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 10 yılı aşan süredir teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün ülke olarak geldiğimiz nokta birçok zorlu engeller aşılarak gelinmiş bir yerdir. Bu yolculuğun isimsiz kahramanları olan kuruluşumuzdan bugüne görev yapmış ve halen yapmakta olan siz değerli teşkilat mensuplarına, partimiz ve ülkemiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bu yolculukta aramızdan ebediyete irtihal edenler yol arkadaşlarımıza da bu anlamlı gece vesilesiyle Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmasına, “Geride bıraktığımız 10 yılda ülkemizin çehresi çok değişti. Bugün artık bambaşka bir Türkiye’de yaşıyoruz. Ancak ülkemiz, komşularımız ve dünya için yapacağımız daha çok şey var. En kısa vadede baktığımızda son Genel Seçimlerde halkımıza söz verdiğimiz sivil ve demokratik bir anayasa yapma sorumluluğuz var. Bu özgürlükçü ve katılımcı anayasayı inşallah hep beraber bu ülkeye kazandıracağız” diyerek devam eden Şahin, önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde, Türkiye’nin ve Ankara’nın yaşadığı değişimden nasibini alamamış olan Çankaya’nın, büyümesi ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmalı ve seçimlerden zaferle çıkarak İlçemize hak ettiği değeri kazandırmalıyız” dedi.

Program, önceki dönemde görev yapan teşkilat mensularına plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.