Ayrancı Bölgesi Mahalle Danışma Toplantısı

Ayrancı Bölgesi Mahalle Danışma Toplantısı

AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından Ayrancı Bölgesinde 26 Ocak 2013 Cumartesi günü düzenlenen Mahalle Danışma Meclisi Toplantısına, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Çankaya İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz, İlçe Başkan Yardımcıları, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları, Mahalle Başkanları, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Cayrancimahdanismahbr

Ayrancı, Aziziye, Çankaya, Güvenevler, Güzeltepe ve Remzi Oğuz Arık mahallerindeki partililerin sorunlarının dinlendiği ve çözüm önerilerinin konuşulduğu Mahalle Danışma Meclisi yaklaşık 2 saat sürdü.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Yılmaz, “Bu toplantımızla bir ilki daha gerçekleştirerek mahallelerimize partimizin danışma meclisi toplantılarını gerçekleştirmek için geliyoruz. Her zaman gerek partililerimizden gerekse gönüllülerimizden bölge ve mahallelerimize davet alıyoruz. İşte bu çalışmamızla davetinize icabet ediyoruz ve mahallelerinize konuk oluyoruz. Amacımız sizin ayağınıza kadar gelmek, istek ve dileklerinizi bizzat buradan almaktır” dedi.

Programda söz alan Şahin, “Mahalle toplantıların sıklıkla yapılması gerektiğini vurgulayarak, İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz’ın riyasetinde mahallelerde gerçekleştirilen bu programlardan dolayı Çankaya Teşkilatını tebrik ediyorum” dedi. Konuşmasına, programa katılan mahalle temsilcilerine hitap ederek devam eden Şahin, “Hiç şüphesiz ki sizin bu tatil gününde burada bulunmanız yaşadığınız bölgeye dair, mahalleye dair bir hassasiyetinizin, duyarlılığınızın ve derdinizin olduğunun göstergesidir. İnşallah bu hassasiyet ve duyarlılığınız, Çankaya’ya, Ayrancı’ya yansıyacak ve bu bölgelerin geleceğinin daha aydınlık, hizmetten  istifadesi daha fazla olan bir bölge olmasının önünü açacaktır” dedi.

Cayrancimahdanismahbrfs

AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte Türkiye’nin yaşadığı değişime ve dönüşüme dikkat çeken Şahin, “Partimizin kurulmasından önce Siyaset malesef bir rant oluşturma ve dağıtma mekanizması olarak işlemekteydi. Gerek TBMM gerekse Yerel Yönetimler rant paylaşımının bir parçası olarak görülmekteydi. Yine AK Parti’nin kurulduğu 2001’li yıllarda Türkiye’nin büyük kaotik bir otamda, yarınını göremediği günlerde, malesef itibar sıralamasında siyaset kurumu çok çok gerilerde bulunmaktaydı. Ancak partimizin farklı siyasi anlayışı, halktan yana tutumu, devlet nezdinde milletten yana siyaset yapma anlayışı sayesinde bugün siyaset kurumu çok daha muteber bir noktaya gelmiş bulunmaktadır. Geride bıraktığımız 10 yılda ekonomiden sağlığa, demokratikleşmeden insan haklarına, ulaştırmadan tarıma, bir çok alanda devrim niteliğinde icraatlara imza attık. Bugün artık bambaşka bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Ancak Çankaya, Ankara ve Türkiye’ye dair hayallerimiz var ve bunları gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Konuşmasının devamında Türkiye’nin zengin kültürel yapısına da değinen Şahin, “Bu ülke etnik, dini ve mezhepsel farklılıkları bünyesinde bulunduruyor. Biz istiyoruz ki bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımızın haklarıda yükümlülükleride aynı olsun. Biri diğerinden daha üstün ve önde olmasın. Biz istiyoruz ki bu ülkenin vatandaşlarıyla beraber, tüm çeşitlilikleriyle, birlik ve beraberlik içerisinde daha müreffeh yarınlara hep birlikte yürüyelim. Bunu Türkiye olarak yapabilecek güce sahibiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Program mahalle sakinlerinin sorduğu soruların Ankara Milletvekili Fatih Şahin ve İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz tarafından cevaplanmasının ardından sona erdi.

Cayrancimahdanismahbr1