Sincan Ocak ayı İlçe Danışma Toplantısı

Sincan Ocak ayı İlçe Danışma Toplantısı

AK Parti Sincan İlçe Başkanlığı tarafından 25 Ocak 2013 Cuma günü düzenlenen Ocak ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısına, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Milletvekilleri Ülker Güzel, Tülay Selamoğlu, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ankara Koordinatörü Recep Yıldırım, İl Başkanı Murat Alparslan, Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Teşkilat Mensupları katıldı.

sincanocakilcedanismahbr

Programın açılış konuşmasını yapan Erbağ, “Sincan İlçe Teşkilatı olarak teşkilatçılık anlayışımız, sevgi, heyecan ve dürüstlük üzerine kuruludur. Tüm kardeşlerimiz, sevgi ve kardeşlik rüzgarının estiği bu düzenin devamlılığını arzu eder. Teşkilatçı, gayreti başkalarından beklemez; sevgisiyle, heyecanıyla ve inancıyla bizzat kendisi gayret eder. İlçe Teşkilatımız, bağlılık, devamlılık ve gönüllülük prensibiyle, hassasiyet sahibi, sorumluluk almaktan kaçmayan, ülküsü olan, yenilikler deneyen ve gerçekleştiren, kimliğine ve ülkesine değer veren fikre sahiptir“ dedi.

Mahalle Başkanlarının faaliyetlerine ait sunumların ardından söz alan Ankara Milletvekili Fatih Şahin, “Bu akşam burada çok güzel ve anlamlı bir teşkilat toplantısını icra ediyoruz. AK Parti kurulduğu günden bu güne, girmiş olduğu her yerel seçim ve genel seçimlerden alnının akıyla sonuca ulaşmış bir partidir. Partimiz sadece Türkiye’nin değil, tüm Dünya’da bulunan mazlum halkların umudu konumunda olan bir partidir. Bugün AK Parti, Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan isimleri Dünya’da bir marka haline gelmişse hiç şüphesiz ki bunda teşkilatlarımızın katkısı çok büyüktür. Teşkilatımızın gayreti ve çalışmaları, bizi diğer siyasi partilerden ayıran en önemli özelliğimizdir” dedi.

sincanocakilcedanismahbr1

Şahin konuşmasının devamında, “Teşkilatımızın üstlenmiş olduğu iki önemli görev vardır. Birincisi; Halkın ülke yönetimiyle ilgili talep ve arzularının, siyasi karar alma mekanizmaları tarafından gerçekleştirilmesi için aracı olmasıdır. Kısaca ifade edecek olursak “Halkın sesinin Halkı yönetenlere ulaşmasıdır.” Sandık yönetim kurullarımızdan başlayarak, mahalle başkanlarımızla devam eden ve Genel Başkanımıza kadar ulaşan Teşkilat hiyerarşisi içerisinde bu görevi gayretle yerine getirmeye çalışıyoruz. Çünkü bizim siyasetimizin rotasını çizen yegane unsur Milletimizin istekleri ve talepleridir. Teşkilatımızın İkinci görevide; İktidarımızın icraatlarının, hizmetlerinin, politikalarının, vizyonunun, plan ve projelerinin, halka anlatılması, halk desteğinin sağlanması ve bu yapılanların halka mal edilmesidir. Biz çok şükür bugüne kadar bunları güçlü bir şekilde yerine getirdik. Bu az önce buraya çıkıp faaliyetlerini anlatan Mahalle Başkanlarımızdan tutunda, her fırsatta politiklarımızı, icraatlarımızı ve hassasiyetlerimizi halkımızla paylaşan Genel Başkanımıza kadar ulaşan büyük, uzun ve güçlü bir zincir sayesinde oluyor. 10 yıldır girdiğimiz seçimlerden , alnımızın akıyla çıkmamızı sağlayan isimsiz kahramanlar siz değerli teşkilat mensuplarımızsınız. Bu güne kadar yürüttüğünüz başarılı çalışmalar geleceğe olan güvenli bakışımız konusunda bizi cesaretlendirmektedir. Bu önemli misyona sahip çıkan, sorumluluklarının bilincinde azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam eden tüm teşkilat mensuplarına Partim ve Şahsım adına şükranlarımı sunarım” dedi.

Toplantı Has Parti Sincan İlçe eski Başkanı Selçuk Altınışık ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ve rozet takma töreninin ardından sona erdi.

sincanocakilcedanismahbr2