Şahin ve Macit Pendik’li Gençlerle Buluştu

Şahin ve Macit Pendik’li Gençlerle Buluştu

İkincisi Pendik Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen “Genç Gözüyle TBMM” adlı programa Ankara Milletvekili Fatih Şahin ve İstanbul Milletvekili M. Bilal Macit’te iştirak etti.

Programın moderatörlüğünü yapan Pendik İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkan Gül; “bu önemli günde davetimizi kırmayarak bizleri yalnız bırakmayan değerli milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Gecede söz alan Ankara Milletvekili Fatih Şahin, gençlerin teşkilata yaptığı katkıya değindi. Şahin, gençlere önem veren bir Genel Başkanları olduğunu belirterek AK Parti döneminde seçilme yaşının 25’e indirildiğini, şu anda da 18’e indirilme çalışmalarının devam etiğini belirtti. Gençlere verilen değerin yerel ve genel seçimlerde somut olarak bulduğu karşılığa da değinen Şahin, bu konuda gençlere güvenenlerin bugüne kadar yüzlerini kara çıkartmadıklarını, bundan sonra da çıkartmayacaklarını ifade etti.

pendikfsahin

Programın diğer konuğu İstanbul Milletvekili Bilal Macit, Türkiye’nin en genç ve en geç seçilen milletvekili olduğunu söyledi. Seçim döneminde bir hafta içinde birkaç defa milletvekili seçilip vekilliğinin iptal edildiğini belirten Macit, bu konuda yedi defa gidip sekiz defa gelme rekorunu kırdığı ironisinde bulundu.

Gençlerin yönelttiği soruların milletvekilleri tarafından cevaplandırılmasının ardından hatıra fotoğrafı çekilerek programa son verildi.

pendikhaber