Çankaya Ocak ayı İlçe Danışma Meclisi

Çankaya Ocak ayı İlçe Danışma Meclisi

Ankara İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı Ocak ayı İlçe Danışma Meclisine, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Milletvekilleri Haluk Özdalga ve Emrullah İşler, Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcısı Nevzat Ceylan, İl Başkanı Murat Alparslan, İl Başkan Yardımcısı Samir Altunkaynak, İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz ve teşkilat mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Yılmaz, “Çankaya’da AK Parti teşkilatının güçlü bir şekilde var olması, her geçen gün de kurumsal kimliği ve gücünü artırması önemlidir. Çankaya’nın insanı yeni bir seçenek, yeni bir umut arayışındadır. İnsanların aradığı umut ışığını sunmak o umudun adı olmak büyük bir onur olmasının yanında, taşıdığımız görev ve sorumluluğun da bir parçasıdır. Bizler insanların kapılarına giderek, onların umudu ve beklentisi olduğumuzu, hep söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz. Seçime kadar çalmadık kapı, almadık gönül ve dokunmadık insan bırakmamayı hedefliyoruz. Zaten gittiğimiz yerlerde çok net gördüğümüz tablo; insanların bizden, partimizden büyük beklenti içerisinde olduklarıdır. Kendilerine ulaştığımız için gözleri ışıldayan insanları görmek, bizi umutlandırdığı kadar sırtımızdaki yükün ağırlığını da artırıyor. Bizler dolaştığımız bir çok yerde yalnız yaşayan, nerde ise bunu kaderleri gibi gören insanlar gördük. O yalnız ve umutsuz insanlara yalnız olmadıklarını göstermek bizim görevimizdir” dedi.

Toplantıda söz alan Ankara İl Başkanı Murat Alparslan  konuşmasında, partili olmanın teşkilat hizmetlerinde bulunmanın önemine vurgu yaptı. Alparslan, kurtarılmış ya da gettolaşmış yerlerin siyaseten olamayacağını, inanıp durmadan bıkmadan sabırla çalışılıp mücadele verildiğinde, en zor gibi görülen yerlerden başarının geleceğini söyledi. AK Partinin başarısında teşkilat çalışmalarının önemli yer tuttuğunu söyleyen Alparslan, partililerin gayretinin mutlaka karşılık bulucağına inandığını sözlerine ekledi.

Programın son konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “AK Parti ailesine katıldığımdan bu yana yaklaşık 22 ilde teşkilat çalışmalarına iştirak ettim. İlçe olarak da ilk defa Çankaya teşkilatına gelmiş bulunuyorum. Çankaya teşkilatının ben de ayrı bir yeri var. Doksanlı yıllarda İstanbul Gaziosmanpaşa ilçe başkanı olarak görev yaparken hep Çankaya ilçesinin siyasi verilerini ve sonuçlarını baz alarak karşılaştırmalar yapardım. O günden bu yana Çankaya’nın dimağımda yeri ayrı olmuştur.” dedi.

Bu konuşmanın ardından programın basına kapalı bölümüne geçildi.

cankayailcedanockhbr