Ankara Milletvekili Şahin Polatlı’da…

Ankara Milletvekili Şahin Polatlı’da…

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Polatlı Konak’ta düzenlenen ‘Polatlı Belediyesi Anne-Baba Okulu açılışı, Engelsiz Hayat Merkezi açılışı ve Beyaz Ay Derneği/İŞ-KUR Görme Engelliler Bilgisayar Kursu Sertifika Töreni’ne katıldı.

Engellilerin rehabilite edileceği Engelsiz Hayat Merkezinin açılışına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Ankara Milletvekili Ülker Güzel, Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Yakup Çelik, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Özürlüler ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydın Çiftçi, AK Parti İlçe Başkanı Faruk Bilici, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclisi üyeleri, İl genel Meclisi üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.

Beyaz Ay Derneği/İŞ-KUR Görme Engelliler Bilgisayar Kursu Sertifika Töreninde, Protokol konuşmalarının ardından bilgisayar kursuna katılan 10 engelli bireye, annelik okuluna katılan 60 bayana ve babalık eğitimine katılan 10 babaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Fatih Şahin, Ankara Milletvekili Ülker Güzel, İstanbul eski Milletvekili ve Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ve Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik tarafından sertifikaları verildi.

Polatlı Sertifika

Polatlı Belediyesi Engelsiz Hayat Merkezinde, 0-7 yaş arası zihinsel ve bedensel engellilere spor, kütüphane, internet salonu, sinema, TV odası, kafeterya gibi hizmetler sunulacak.

Sertifika Töreni’nin ardından Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, org’la çaldığı “Yemen Türküsü” ile kulakların pasını sildi.

Polatlı Lokman Ayva

Programların ardından AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığını ziyaret eden Ankara Bölge Milletvekilleri teşkilatta gerçekleştirilen kısa bir toplantıdan sonra Polatlı’dan ayrıldılar.