Gölbaşı Darüşşifa Meslek Lisesi Açılışı

Gölbaşı Darüşşifa Meslek Lisesi Açılışı

Sağlık camiasına ara eleman yetiştirecek ve bu alanda önemli bir açığı giderek olan Özel Darüşşifa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Gölbaşı’nda ve eş zamanlı olarak Sincan’da açıldı.

Açılışa törenine TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ankara Millevekili Fatih Şahin, TBMM Sağlık Komisyon Başkanı ve Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İl Başkanı Murat Alparslan, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Başer, Mamak İlçe Başkanı M. Abdullah Özer, İlçe Kaymakamı, Milli Eğitim Bakanlılığı Müşavirleri Murat Bey Balta, Ramazan Şimşek, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

darussifaacilishbr

Eğitimci-Yazar ve Sağlık uzmanı Davut Karagöz ile Sanayici-İş Adamı Osman Karaaslan ortaklığında faaliyete geçen okul aynı zamanda Ankara’nın ilk Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran ekibinin gösterisinin ardından Ankara’nın seğmenleri programdaki yerini alarak tarihlerini anlatan şiir dinletileri eşliğinde yöresel oyunlarını sergilediler. Okul öğrencilerinin yaptığı konuşmaların ardından protokol konuşmalarına geçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan, eğitim kurumlarının hayata geçirilmesi noktasında yaşadıkları evreleri ve hedeflerini anlatan konuşmalar yaptı.

Kurucu Genel Müdür Davut Karagöz tarafından uygulamalı sınıfların tek tek gezdirilmesinin ardından misafirlere yöresel yemek ikramında bulunuldu ve program sona erdi.